Manchester City - Brentford 2:0Šampioni porazili ligového nováčka

Fotbalisté Manchesteru City porazili doma v 24. kole anglické ligy nováčka Brentford 2:0. Obhájce titulu vede Premier League o 12 bodů před Liverpoolem, který má dva zápasy k dobru. Tottenham doma podlehl Southamptonu 2:3, přestože dvakrát vedl.

Aymeric Laporte (vlevo) z Manchesteru City v souboji s Yoanem Wissou z Brentfordu.

Citizens se proti londýnskému celku ujali vedení pět minut před koncem úvodního dějství, kdy Mahriz zužitkoval pokutový kop. Pojistku ve druhé půli po chybné rozehrávce brankáře Raye přidal De Bruyne. Svěřenci trenéra Guardioly nenašli přemožitele už 14 kol, z toho si připsali 13 výher. Včely prohrály v lize popáté v řadě.

Tottenham otevřel skóre v 18. minutě po vlastní brance Bednarka, o chvíli později srovnal Broja. Po změně stran korejský kanonýr Son Hung-min vrátil Kohoutům vedení. Jenže Southampton brankami v 79. a 82. minutě otočil stav, poté co se trefili Elyounoussi a Adams. Londýnský tým prohrál podruhé za sebou a zůstal sedmý.

Útočník Manchesteru City Raheem Sterling.

Norwich remizoval doma s Crystal Palace 1:1. Domácí Kanárky poslal do vedení po 38 sekundách hry Pukki, který se postaral o nejrychlejší gól v této ligové sezoně. Za Orly srovnal po hodině zápasu Zaha, reprezentant Pobřeží Slonoviny vzápětí neproměnil penaltu. Aston Villa remizovala s Leedsem 3:3, přestože vedla o dva góly. Hosté se prosadili jako první zásluhou Jamese, ale od 30. do 43. minuty domácí třikrát skórovali. Nejprve se trefil Coutinho, brazilský reprezentant následně asistoval u Ramseyho dvou branek. V nastavení úvodní půle snížil James a dělbu bodů zařídil po přestávce Llorente.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:
Manchester City - Brentford 2:0 (40. Mahriz z pen., 69. De Bruyne)
Norwich - Crystal Palace 1:1 (1. Pukki - 60. Zaha)
Tottenham - Southampton 2:3 (18. vlastní Bednarek, 70. Son Hung-min - 23. Broja, 79. Elyounoussi, 82. Adams),
Aston Villa - Leeds 3:3 (38. a 43. Ramsey, 30. Coutinho - 9. a 45.+2 James, 63. Llorente).