Skalák táhne Brighton mezi anglickou elitu, už má pátou asistenci

Londýn

Fotbalisté Brightonu se po vítězství 5:0 nad Fulhamem posunuli v tabulce druhé anglické ligy na druhé místo, které zajišťuje přímý postup do Premier League. Přihrávkou na třetí gól se na výhře podílel Jiří Skalák, který nastoupil v základní sestavě a v posledních čtyřech startech v dresu Brightonu zaznamenal už pátou asistenci.

Jiří Skalák z Brightonu v zápase proti Fulhamu.

Třemi góly se o výhru domácích výrazně zasloužil Tomer Hemed, který zaznamenal premiérový hattrick v anglickém angažmá. Na jeho dvě trefy v prvním poločase navázal po přestávce španělský obránce Bruno, který zužitkoval Skalákův pas.

Hemed pak přidal svůj třetí gól, celkově 16. v sezóně. Pátá branka padla tři minuty před koncem řádné hrací doby, kdy už byli Skalák i Hemed na lavičce.

Brighton nyní na druhém místě tabulky ztrácí bod na vedoucí Middlesbrough. Lídr má ale zápas k dobru stejně jako o další bod zpět třetí Burnley.