West Ham - Leeds 2:0Souček pomohl West Hamu k postupu v poháru, Arsenal končí

9. 1. 2022 17:36Aktualizováno 9. 1. 2022 20:20

Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem v sestavě zvítězili Anglickém poháru 2:0 nad Leedsem a postoupili do čtvrtého kola. Další český reprezentant Alex Král zůstal na lavičce náhradníků, Vladimír Coufal v nominaci chyběl. Uspěl také Liverpool, který doma otočil duel proti Shrewsbury a vyhrál 4:1. Tottenham po obratu porazil 3:1 Morecambe. V soutěži naopak skončil Arsenal, který prohrál na hřišti druholigového Nottinghamu 0:1.

Fotbalista West Hamu Tomáš Souček slaví výhru v poháru nad Leedsem.Foto: John Sibley, Reuters

"Kladiváři" šli proti šestnáctému celku Premier League do vedení ve 34. minutě, kdy se trefil Lanzini. Náskok mohli ve druhé části zvýšit Fredericks nebo Bowen, proti kterým však zasáhl brankář Meslier. Postup West Hamu pojistil Bowen až ve třetí minutě nastavení. West Ham si tak připsal spolu s Premier League třetí vítězství za sebou.

Nečekaně skončil Arsenal. Svěřenci trenéra Artety nedokázali na hřišti druholigového Nottinghamu skórovat a po trefě Grabbana z 83. minuty prohráli 0:1. Arsenal vypadl v této fázi se stejným soupeřem také před čtyřmi roky, kdy podlehl 2:4. Nottingham čeká v další fázi Leicester.

Liverpool proti třetiligovému Shrewsbury nečekaně inkasoval ve 27. minutě po trefě Udoha. "Reds" ale ještě do přestávky duel otočili zásluhou Gordona a proměněné penalty Fabinha ve 44. minutě. Favorita následně uklidnil dvanáct minut před koncem střídající Firmino a v nastavení přidal druhý gól Fabinho.

Možnou senzaci odvrátil Tottenham, který ještě 16 minut před koncem běžné hrací doby prohrával doma s třetiligovým Morecambe 0:1. Následně však vyrovnal Winks a v 85. minutě dokonal obrat střídající Lucas Moura. Postup stvrdil střídající Kane.

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
19.5.2022 27. kolo Chelsea Chelsea F.C. - Leicester City Leicester Chelsea - Leicester 1 : 1
19.5.2022 18. kolo Aston Villa Aston Villa F.C. - Burnley FC Burnley Aston Villa - Burnley 1 : 1
19.5.2022 33. kolo Everton Everton F.C. - Crystal Palace C.F. Crystal Palace Everton - Crystal Palace 3 : 2
20220519T20 : 45:00+0000
Everton vs. Crystal Palace
Everton
Crystal Palace
16.5.2022 37. kolo Newcastle Newcastle United F.C. - Arsenal F.C. Arsenal Newcastle - Arsenal 2 : 0
20220516T21 : 00:00+0000
Newcastle vs. Arsenal
Newcastle
Arsenal
15.5.2022 37. kolo West Ham West Ham United F.C. - Manchester City F.C. Manchester City West Ham - Manchester City 2 : 2
20220515T17 : 30:00+0000
West Ham vs. Manchester City
West Ham
Manchester City
15.5.2022 37. kolo Southampton Southampton F.C. - Liverpool F.C. Liverpool Southampton - Liverpool 1 : 2
Southampton vs. Liverpool
Southampton
Liverpool
15.5.2022 37. kolo Wolves Wolverhampton Wanderers - Norwich City F.C. Norwich Wolves - Norwich 1 : 1
15.5.2022 37. kolo Watford FC Watford - Leicester City Leicester Watford - Leicester 1 : 5
15.5.2022 37. kolo Manchester Utd. Manchester United F.C. - Chelsea F.C. Chelsea Manchester Utd. - Chelsea 1 : 1
20220515T15 : 00:00+0000
Manchester Utd. vs. Chelsea
Manchester Utd.
Chelsea
15.5.2022 37. kolo Leeds Leeds United FC - Brighton & Hove Albion Brighton Leeds - Brighton 1 : 1

Souhrn z kalendáře:
zítra 17 : 00 38. kolo Arsenal Arsenal F.C. - Everton F.C. Everton Arsenal - Everton Vsadit
zítra 17 : 00 38. kolo Brentford Brentford FC - Leeds United FC Leeds Brentford - Leeds Vsadit
zítra 17 : 00 38. kolo Brighton Brighton & Hove Albion - West Ham United F.C. West Ham Brighton - West Ham Vsadit
zítra 17 : 00 38. kolo Burnley Burnley FC - Newcastle United F.C. Newcastle Burnley - Newcastle Vsadit
zítra 17 : 00 38. kolo Crystal Palace Crystal Palace C.F. - Manchester United F.C. Manchester Utd. Crystal Palace - Manchester Utd. Vsadit
zítra 17 : 00 38. kolo Chelsea Chelsea F.C. - FC Watford Watford Chelsea - Watford Vsadit
zítra 17 : 00 38. kolo Leicester Leicester City - Southampton F.C. Southampton Leicester - Southampton Vsadit
zítra 17 : 00 38. kolo Liverpool Liverpool F.C. - Wolverhampton Wanderers Wolves Liverpool - Wolves Vsadit
zítra 17 : 00 38. kolo Manchester City Manchester City F.C. - Aston Villa F.C. Aston Villa Manchester City - Aston Villa Vsadit
zítra 17 : 00 38. kolo Norwich Norwich City F.C. - Tottenham Hotspur F.C. Tottenham Norwich - Tottenham Vsadit