Everton - West Ham 1:3Souček rozhodl v nastavení o vítězství Kladivářů, šťastnou výhru bere i Liverpool

Tomáš Souček se v anglické lize vítězným gólem v 91. minutě podílel na vítězství West Hamu na hřišti Evertonu 3:1. Až v nastavení rozhodl generálku na čtvrteční osmifinále evropské ligy se Spartou také lídr tabulky Liverpool. V  99. minutě zápasu na stadionu sestupem ohroženého Nottinghamu zlomil bezbrankový stav Darwin Núňez.

Tomáš Souček a Vladimír Coufal se radují z branky

West Hamu se povedlo zápas otočit poté, co v 56. minutě inkasoval od Beta. Portugalský útočník už v prvním poločase neproměnil velkou šanci, a dokonce pak pohrdl i penaltou. Když už se konečně trefil, za šest minut se proti svému bývalému týmu prosadil Zouma a vyrovnal.

West Ham pak několika skvělými zákroky podržel brankář Areola a také Souček, jenž vykopl míč z brankové čáry. A právě český reprezentační kapitán, který stejně jako obránce Vladimír Coufal nastoupil v základní sestavě, si v první nastavené minutě hrudníkem zpracoval Kudusův centr a precizním „half-volejem“ poslal balon do levého horního rohu Pickfordovy branky. V samém závěru ještě z brejku pojistil vítězství United Álvarez.

Svěřenci Davida Moyese vyhráli podruhé za sebou a v tabulce jsou sedmí. Everton v lize nezvítězil už podesáté.

Reds udeřili v nastavení

Liverpool pět dní před duelem v Praze dobyl obranu Forest až v dlouhém nastavení díky Núňezově hlavičce. Gól uruguayského útočníka dal „Reds“ jistotu, že i po 27. kole povedou tabulku, protože před nedělním manchesterským derby mají před druhými City čtyřbodový náskok.

Aston Villa si upevnila čtvrté místo po vítězství 3:2 na hřišti Lutonu. První poločas ovládli hosté díky dvěma gólům Watkinse, který je nyní díky 16 brankám a 10 asistencím nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Zatímco v prvním poločase domácí nevystřelili na branku, ve druhém dějství během šesti minut srovnali zásluhou Chonga a Morrise. Tři body si přesto odvezla Aston Villa, protože v 89. minutě rozhodl Digne. Luton na prvním sestupovém místě stále ztrácí čtyři body na Nottingham.

Chelsea veze bod

Brentford na domácím hřišti remizoval s Chelsea 2:2 a odešel neporažen už z pátého vzájemného utkání v řadě. Bodu se v lize dočkal po třech porážkách, v zápase se mu povedl obrat, ale v závěru obstaral dělbu bodů Disasi. Chelsea po druhé remíze za sebou zůstala v dolní polovině tabulky.

Tottenham otočil domácí utkání s Crystal Palace, zvítězil 3:1 a pojistil si pátou příčku před Manchesterem United. Na Ezeho přímý kop po hodině hry odpověděli během 11 minut v závěrečné čtvrthodině Werner, Romero a kapitán Son Hung-min.

Anglická fotbalová liga – 27. kolo:
Brentford – Chelsea 2:2 (50. Roerslev Rasmussen, 69. Wissa – 35. Jackson, 83. Disasi)
Everton – West Ham 1:3 (56. Beto – 62. Zouma, 90.+1 Souček, 90.+5 Álvarez)
Fulham – Brighton 3:0 (21. Wilson, 33. Rodrigo Muniz, 90.+1 Traoré)
Newcastle – Wolverhampton 3:0 (14. Isak, 33. Gordon, 90.+2 Livramento)
Nottingham – Liverpool 0:1 (90.+9 Núňez)
Tottenham – Crystal Palace 3:1 (78. Werner, 80. Romero, 88. Son Hung-min – 59. Eze)