Wolves - West Ham 2:3Souček s Coufalem slaví, West Ham je po dramatickém zápase zpět ve hře o Ligu mistrů!

Fotbalisté West Hamu s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem vyhráli ve 30. kole anglické ligy 3:2 ve Wolverhamptonu a posunuli se před Chelsea na čtvrté místo, které zaručuje postup do Ligy mistrů. Před United jsou v tabulce už pouze oba manchesterské velkokluby a třetí Leicester, s nímž se svěřenci trenéra Davida Moyese střetnou příště.

Tomáš Souček hledá cestu k brance Wolves

United měli skvělý vstup do zápasu. Už v 6. minutě přihrál Coufal ještě na vlastní polovině Jessemu Lingardovi, jenž skvělé sólo zakončil gólovou střelou. Ve 14. minutě zvýšil Pablo Fornals, a když ve 38. minutě vstřelil třetí gól West Hamu krátce po příchodu na trávník střídající Jarrod Bowen, zdálo se rozhodnuto.

Ještě do přestávky ale snížil hlavičkou Leander Dendoncker a v 68. minutě zadělal na drama Fábio Silva. Osm minut předtím dopravil zblízka míč do branky Souček, ale jeho gól rozhodčí neuznal, protože si při zpracování pomohl rukou.

Tomáš Souček v zápase proti Wolves

Na rozdíl od minulého utkání před reprezentační pauzou s Arsenalem ale "Kladiváři" ztrátu bodů z vedení 3:0 nepřipustili a vítězství udrželi.

Everton bere jen bod

Po dvou zápasech bodoval Everton, ale s Crystal Palace doma jen remizoval 1:1 a zůstal v tabulce osmý. Everton poslal v 56. minutě do vedení po závaru James Rodríguez a zdálo se, že svěřenci trenéra Carla Ancelottiho směřují za očekávaným vítězstvím.

Pojistku ale domácí nepřidali a v 86. minutě je potrestal z jediné šance londýnského celku střídající Michy Batshuayi.