Hlavní obsah

V Anglii je na spadnutí nejdražší přestup historie Premier League

Manchester City podle britských médií chystá rekordní přestup, za záložníka Elliota Andersona hodlá zaplatit Nottinghamu až 130 milionů liber, což je zhruba 3,65 miliard korun. Třiadvacetiletý fotbalista by se tak stal nejdražším hráčem Premier League, zároveň nejdražším Britem i rekordní posilou City v klubové historii.

Foto: Charlie Krupa, ČTK/AP

Anglický záložník Elliot Anderson (vlevo) při zápase s Ghanou

Článek

Podle BBC a dalších médií se zástupci Manchesteru už s kolegy z Nottinghamu Forest dohodli. Rekord anglické ligy zatím drží z loňského léta švédský útočník Alexander Isak, za něhož Liverpool zaplatil Newcastlu 125 milionů liber (přes 3,5 miliardy korun).

Anderson se s anglickou reprezentací připravuje na mistrovství světa na třetí zápas skupinové fáze proti Panamě v New Jersey, hrát budou v sobotu. V dosavadních obou duelech patřil do základní sestavy a podílel se na vítězství 4:2 nad Chorvatskem a bezgólové remíze s Ghanou.

Za Newcastle odehrál Anderson dvě sezony a 88 zápasů, Forest jeho příchod stál 35 milionů liber. Spekulacemi o přestupu se během šampionátu nechce zabývat. „Je to docela jednoduché, soustředím se teď jen na přítomnost, ostatní jsem vytěsnil. Plán mám, a to je podat nejlepší výkony za Anglii,“ řekl BBC.

Majitelé současného anglického vicemistra City vynaložili dosud nejvíce peněz za přestup Jacka Grealishe v srpnu roku 2021, za rovněž ofenzivního záložníka neváhali zaplatit 100 milionů liber (tehdy téměř tři miliardy korun).

Související témata: