Jedničku si vysloužil Pavelka, náhradníci do jednoho zklamali

Přípravný duel českého fotbalového týmu s pětinásobnými mistry světa z Brazílie zvládl nejlépe David Pavelka, který se zaskvěl nejen výkonem, ale i gólovou střelou. Bitva v pražském Edenu naopak vůbec nevyšla náhradníkům, kteří se do zápasu vůbec nedostali a hře českého týmu nijak neprospěli.

Základní sestava českého týmu. V popředí (zleva) Vladimír Darida, Vladimír Coufal, Lukáš Masopust, Filip Novák a David Pavelka. Vzadu (zleva) Jiří Pavlenka, Marek Suchý, Tomáš Souček, Ondřej Čelůstka, Patrik Schick a Jaromír Zmrhal.

Alex Král a Jakub Jankto nehodnoceni, hráli krátkou dobu.

Jiří Pavlenka
FC Baník Ostrava
Přímý kop Casemira mířící do středu branky vyboxoval, proti gólové střele Firmina byl bezmocný, skvěle lapil ránu Coutinha. V závěru pak vyběhl proti Neresovi a zmařil jeho gólovou příležitost.
2
Vladimír Coufal
FC Slovan Liberec
V defenzivě odvedl spolehlivý výkon, k podpoře ofenzivy jako na klubové úrovni se nedostal. Při rozhodující trefě Brazilců nezachytil náběh Nerese.
3
Ondřej Čelůstka
SK Slavia Praha
S přehledem sbíral vysoké míče mířící před Pavlenku, zapojoval se do rozehrávky. Kvůli zranění střídal za stavu 1:1.
2
Marek Suchý
Česko
Do přestávky hrál s přehledem a bez chyb, po obrátce se podepsal pod vyrovnávací gól, nechal se lehce přetlačil Firminem.
4
Filip Novák
FK Jablonec
Po přiťuknutí od Daridy předvedl ve 35. minutě parádní střelu. Ve srovnání s kvalifikačním duelem v Londýně předvedl jistý výkon.
2
Tomáš Souček
Často zastavil výpad Brazilců ve středu pole a založil rychlý protiútok. Potvrzoval výjimečnou jarní formu.
2
David Pavelka
Životní trefou poslal český tým do vedení, ve středu pole posbíral spoustu míčů, nabízel se, tradičně oslňoval důrazem.
1
Lukáš Masopust
Nejprve mu Coutinho nasadil jesličky, pak ale neúnavnou prací na pravé straně držel obránce soupeře ve střehu. Výborně potáhl míč před gólovou trefou Pavelky.
2
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Už v Anglii ukázal, že po dlouhé herní pauze si drží solidní standard. I proti Brazílii se nebál hrát, rozdával přihrávky, zapojoval se do kombinace. Musel střídat kvůli zranění.
2
Jaromír Zmrhal
Předváděl sebevědomí z klubu. Zapojoval se do všech ofenzivních akcí, nebál se hrát na jeden dotek, čímž dodával českým výpadům rychlost.
2
Patrik Schick
Zahrozil ze standardní situace, kdy poslal míč chytře „pod“ zdí přesně k tyči.
2
Theodor Gebre Selassie
Česko
Po poločasovém střídání vstoupil do zápasu hodně nešťastně, když po jeho nevydařené přihrávce na Suchého Brazilci srovnali.
4
Matěj Vydra
Česko
Do rozjetého zápasu se nedostal, české hře nepomohl. S výjimkou ofsajdové pozice nic nepředvedl.
5
Martin Frýdek
V prostřídané sestavě měl složitou pozici, hra už byla hodně rozbitá a záložník Sparty ji nijak nepozvedl.
5
Ondřej Kúdela
Premiéra proti pětinásobným světovým šampionům bude mít trpkou příchuť. Do hry naskočil na nerozhodného stavu, při druhém gólu v české síti byl bezmocný, při třetím nedůsledností umožnil brazilskou radost.