Hlavní obsah

Návrat na místo činu! Na stadionu v Budapešti prožili Češi před dvěma lety extázi

10. 9. 2023 6:05

Když autobus s českými fotbalisty přijížděl v sobotu odpoledne ke stadionu Ference Puskáse k předzápasovému tréninku, osmi z nich se vybavily vzpomínky na pohádkový večer z června 2021. Tehdy na stadionu v Budapešti porazili v osmifinále Euro favorizované Nizozemce (2:0) a slavili postup do čtvrtfinále.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Lukáš Provod v kvalifikačním duelu ČR - Albánie v Edenu

Článek

Budapešť (od našeho zpravodaje) - V neděli večer (od 18.00 hodin) se na stejném místě střetnou v přípravném utkání s rozjetým Maďarskem. „Když jsme brzdili u stadionu, přemýšlel jsme nad tehdejším zápasem. Vzpomínky jsou krásné. Byla sice pořád doba covidová, ale stadion mohl být plný. Naši fanoušci nám dali skvělou podporu. Kéž by se nám nedělní zápas povedl výsledkově stejně,“ uvedl obránce Jakub Brabec, který strávil vítězný duel s Oranjes na lavičce.

Ze současného výběru kouče Jaroslava Šilhavého byli u cenného triumfu autor prvního gólu Tomáš Holeš, Lukáš Masopust, Alex Král, Michal Sadílek, Tomáš Souček, Adam Hložek, Tomáš Koubek a nynější realizační tým v čele s koučem Šilhavým. Střelec branky na 2:0, útočník Patrik Schick, kvůli dlouhodobému zranění tentokrát v Maďarsku chybí.

„Když jsem teď mířil z autobusu na tiskovku, zápas s Holanďany jsem si promítal. Byl to skvělý zážitek, nikdy na něj nezapomenu,“ podotkl Šilhavý. Duel s Nizozemci provázela fantastická kulisa, to samé se dá očekávat v neděli.

„Počítám, že bude plný stadion. Máme teď fantastické mužstvo, které dokáže porážet nejlepší evropské týmy. Anglii, Německo, ve čtvrtek Srbsko. Jsme vlastně už na Euro, což je neuvěřitelné. Lidé fotbalem v Maďarsku žijí,“ řekl Sport.cz jeden ze členů PR oddělení maďarského fotbalového svazu.

Češi dorazili do Budapešti už v pátek leteckým speciálem, ve třicetistupňovém horku si v sobotu vpodvečer zatrénovali na stadionu Ference Puskáse. Chmurnou náladu ze čtvrteční kvalifikační remízy s Albánií (1:1) se pokoušeli roztýlit na úvod tréninku, kdy si do branky stoupl ofenzivní záložník Václav Černý a všichni hráči najednou vystřelili.

Byl mezi nimi i útočník Tomáš Čvančara, který si odnesl ze zápasu proti Albánii šrám na noze. „Uvidíme, jak bude vypadat v tréninku a v neděli dopoledne. Věřím, že bude nakonec k dispozici,“ podotkl Šilhavý.

Reklama