Hlavní obsah

Nepříjemnost pro Lvíčata. Do Řecka nepoletí ani další sparťan

11. 11. 2020 10:54

Česká fotbalová reprezentace do jednadvaceti let hlásí před odpoledním přesunem ke kvalifikační bitvě ME 2021 do Řecka další změnu v nominaci. Vedle avizovaného Matěje Polidara, jehož kvůli pochroumanému kolenu nahradil Michal Kohút, nepoletí nakonec ani jeho klubový parťák Adam Karabec. Sparťanský záložník se zranil během úterního tréninku v Uhříněvsi. Kouč Karel Krejčí místo něj povolal univerzála Jana Fortelného.

Foto: FAČR

Trenér reprezentační jedenadvacítky Karel Krejčí.Foto: FAČR

Článek

„Pevně věřím, že už nás žádný další výpadek nepotká a v aktuální sestavě půjdeme do pátečního zápasu," řekl pro oficiální web FAČR kouč Lvíčat. Pozitivní zprávou naopak je, že všichni hráči prošli testováním na covid-19 s negativním výsledkem.  „Doba to není jednoduchá, máte nějakou představu o složení týmu a dva dny se čeká na to, jak od nich promluví testy na koronavirus. Jsem rád, že je mančaft alespoň takhle pohromadě," oddechl si Krejčí, jenž bude v závěrečné a klíčové partii postrádat opory Sadílka, Hložka i kapitána Chaluše.

„Na poslední chvíli jsme chtěli ještě mužstvo před cestou do Řecka rozšířit, ale jeden z náhradníků byl bohužel pozitivní a nevyšel ani záměr dodatečně povolat Matěje Chaluše po skončení jeho karantény," uvedl Krejčí.

Na závěrečný turnaj do Maďarska a Slovinska proniknou vítězové skupin a pět nejlepších celků z druhých míst. Lvíčata vévodí tabulce, druzí Skotové však zaostávají pouze o bod, třetí Chorvaté ztrácejí dva a čtvrtí Řekově bodů pět. Všichni tři pronásledovatelé navíc mají utkání k dobru. Zatímco se Skotskem mají čeští mladíci bilanci vzájemných utkání horší, při shodném počtu bodů s Chorvaty by se naopak ocitli ve výhodě.

Čeští mladíci musejí v Řecku bezpodmínečně získat tři body, které jim zaručí ve čtvrté skupině nejhůř druhou příčku, jež za určitých okolností může stačit na postup. Aby skupinu ovládli, musejí vyhrát a zároveň potřebují, aby Skotsko v posledních dvou zápasech (doma Chorvatsko, venku Řecko) nezískalo čtyři body a Chorvatsko v jednom ze dvou utkání (venku Skotsko, doma Litva) alespoň jednou bodově klopýtlo.

Jak dopadne zápas fotbalové kvalifikace ME 2021 mezi Řeckem a Českem?
Vyhraje Řecko
22,5 %
Utkání skončí remízou
13,8 %
Zvítězí Česko
63,7 %
Celkem hlasovalo 2574 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek