Francie - Česko 0:1Senzační výhra českých mladíků, v kvalifikaci o ME srazili Francii! Sedmnáctka naopak vyhořela

Čeští fotbaloví reprezentanti do 19 let ve druhém utkání elitní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy porazili domácí Francii 1:0. O nečekané výhře nad favoritem rozhodl v 71. minutě stoper Patrik Vydra.

David Holoubek na archivním snímku

Svěřenci trenéra Davida Holoubka po úvodní porážce 0:1 s Bosnou a Hercegovinou udrželi díky dnešnímu triumfu naději na účast na závěrečném turnaji, který si zahrají pouze vítězové skupin.

Konat se bude od 18. června do 1. července na Slovensku. Češi zakončí skupinu v úterý utkáním se Švédskem.

Elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let:
Francie - ČR 0:1 (0:0)
Branka: 71. Vydra.
Sestava ČR: Kinský - Hadaš, Vydra, Večerka - Višinský (79. Černák), Kohoutek, Drozd (90. Endl), Šíp (62. Jurásek), Uřica - Ambros, Stránský (62. Vecheta). Trenér: Holoubek.
1.Bosna a Hercegovina11001:03
2.ČR21011:13
3.Francie21015:13
4.Švédsko10010:50

Sedmnáctka podlehla v elitní fázi kvalifikace ME Gruzii

Čeští fotbalisté do 17 let nezvítězili ani ve druhém utkání elitní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Po úvodní remíze 2:2 s domácím Skotskem v sobotu ve Falkirku podlehli Gruzii 1:2.

Svěřenci trenéra Jiřího Skály prohrávali od 35. minuty po gólu Narimanidzeho. O 20 minut později byl vyloučen Miloš Pudil, přesto Češi zásluhou Rusa srovnali. V 77. minutě však zužitkoval početní výhodu Parkadze.

Skálův výběr uzavře skupinu v úterý proti vedoucímu Německu. Závěrečný turnaj se v květnu uskuteční v Izraeli. Hostitele doplní vítězové osmi skupin elitní fáze a sedm nejlepších týmů na druhých místech.