Sparťan Laci přispěl gólem k výhře fotbalistů Albánie nad Bulharskem

Záložník pražské Sparty Qazim Laci přispěl gólem k výhře fotbalistů Albánie 2:0 v přípravném utkání s Bulharskem. Soupeř Česka v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy neprohrál pošesté za sebou a popáté zvítězil. Francie porazila Skotsko 4:1.

Sparťan Qazim Laci slaví gól na 1:0 ve šlágru s Plzní (archivní snímek).

Sedmadvacetiletý středopolař Laci druhým gólem v reprezentačním dresu otevřel před koncem prvního poločasu skóre, pojistku přidal po změně stran Ernest Muci. Za hosty nastoupil bývalý sparťanský útočník Martin Minčev.

Svěřenci brazilského trenéra Sylvinha navázali v Tiraně na čtvrteční triumf 3:0 nad českým mužstvem. Albánie vede „českou skupinu“ o dva body před výběrem trenéra Jaroslava Šilhavého a je blízko druhé účasti na Euru, kde zatím startovala pouze v roce 2016. Kvalifikaci zakončí v listopadu proti Moldavsku a Faerským ostrovům.

Souboj dvou jistých účastníků evropského šampionátu v příštím roce mezi Francií a Skotskem odstartovali lépe hosté, které v 11. minutě poslal do vedení Gilmour. Stoper Pavard ale v rozmezí 16. až 24. minuty obrátil skóre a kanonýr Mbappé do konce první půle pojistil vedení favorita. Konečný výsledek stanovil v 70. minutě střídající Coman.