Článek
Favorizovaný Egypt dlouho nemohl překonat obranu Beninu, povedlo se to až v 69. minutě krásnou dalekonosnou střelou Marvánu Attíovi. Do prodloužení ale poslal zápas sedm minut před koncem řádné hrací doby dorážkou střídající Jodel Dossou.
Egypt nicméně překvapení nedopustil a v nastavené půlhodině rozhodli o postupu. V 97. minutě vstřelil jejich druhý gól hlavičkou Jásir Ibrahím a skóre pečetil z poslední akce zápasu hvězdný útočník Liverpoolu Mohamed Salah, jenž se na turnaji trefil potřetí.
Nigérijskou výhru režírovalo trio Victor Osimhen, Ademola Lookman a Akor Adams, kteří se postarali o všechny čtyři branky. Obránce Slavie Igoh Ogbu se v dresu vítězů na hřiště nedostal. Ve čtvrtfinále se Nigérie střetne s úspěšnějším z utkání Alžírsko - Kongo.
| Mistrovství Afriky ve fotbale v Maroku - osmifinále: |
|---|
| Egypt - Benin 3:1 po prodl. (1:1, 0:0) |
| Branky: 69. Attía, 97. Ibrahím, 102.+4 Salah - 83. Dossou. |
| Nigérie - Mosambik 4:0 (2:0) |
| Branky: 25. a 47. Osimhen, 20. Lookman, 75. Adams. |








