Inter - Udinese 3:1 Lukaku se střelecky prosadil poprvé po zranění a pomohl Interu upevnit si druhé místo

Romelu Lukaku se střelecky prosadil poprvé po zranění a pomohl fotbalistům Interu Milán upevnit si druhé místo v tabulce italské ligy po výhře 3:1 nad Udine. Ve 23. kole zvítězil i městský rival Interu; AC Milán si poradil s Monzou 1:0, posun na třetí příčku tabulky mu zařídil gólem v první půli Junior Messias. Riccardo Orsolini zajistil Boloni gólem v 90. minutě výhru nad trápící se Sampdorií Janov.

Inter vykročil za výhrou v 17. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Dumfries. K penaltě se postavil Lukaku, jeho pokus gólman vyrazil. Penalta se však opakovala a napodruhé belgický útočník skóroval. Byl to jeho první ligový gól od srpna.

Udine se podařilo vyrovnat v závěru prvního poločasu, ve druhém dokonce mohlo stav otočit. V 72. minutě postupovali čtyři hráči Udine na dva obránce Interu, nigerijský útočník Success však vyřešil situaci špatně a jeho následná střela nebyla úspěšná. Z následného protiútoku domácích pak skóroval Mchitarjan. V závěru utkání přidal pojistku Martínez. Inter je na druhém místě se ztrátou 15 bodů na vedoucí Neapol, Udine je v neúplné tabulce deváté.

AC Milán se po špatných výsledcích vrací do formy. Na výhru 1:0 nad Turínem v lize navázali "Rossoneri" vítězstvím 1:0 v Lize mistrů nad Tottenhamem a dnes stejným výsledkem porazili i Monzu. Hosté si vypracovali první šanci v 19. minutě, Leao ale trefil pouze pravou tyč. O dvanáct minut později už AC otevřelo skóre. Messias se dostal na kraji vápna k odraženému míči a razantní střelou překonal brankáře.

Ve druhé půli mohla Monza vyrovnat. Ciurria mířil do tyče, od které se odrazil míč do brankáře a od něj opět do tyče. V závěru mohl Milán navýšit skóre, čemuž ale zabránil dobře chytající Di Gregorio.

Sampdoria si připsala již 16. prohru v této sezoně, tentokrát přišla o bodový zisk v závěru. Do vedení šla Boloňa, v první půli se prudkou střelou z dálky prosadil Soriano. Ve druhém poločase kopali domácí hned dvě penalty během čtyř minut: první Sábírí proměnil, druhou mu polský brankář Skorupski nadvakrát zneškodnil.

Všechny tři body brali nakonec hosté, Orsolini individuální akci zakončil střelou do šibenice. Boloňa je po výhře v neúplné tabulce na sedmém místě, Sampdoria je s jedenácti body na 19. pozici.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:
Sampdoria Janov - Boloňa 1:2 (68. Sabiri z pen. - 27. Soriano, 90. Orsolini)
Monza - AC Milán 0:1 (31. Messias)
Inter Milán - Udine 3:1 (20. Lukaku z pen., 73. Mchitarjan, 89. Martínez - 43. Lovrič).