AS Řím - Udinese 3:0AS Řím si upevnil třetí místo v italské lize

Fotbalisté AS Řím ve 30. kole italské ligy doma zvítězili nad Udine 3:0 a upevnili si třetí místo před AC Milán, na který má náskok tří bodů. Oba týmy neproměnily penaltu. Juventus překvapivě podlehl na hřišti Sassuola 0:1. V 64. minutě rozhodl střídající útočník Grégoire Defrel. Turínský klub prohrál podruhé za sebou, v minulém kole na hřišti Lazia Řím 1:2.

V hlavičkovém souboji (zleva) Tamy Abraham z AS Řím a Jaka Bijol z Udine.

První neproměněný pokutový kop přišel na domácí straně v 37. minutě, Římany to však mrzet nemuselo. Cristante trefil tyč a u odraženého míče byl první jeho spoluhráč Bove, který míč dorazil do branky. Deset minut po pauze zvýšil Pellegrini. V 69. minutě zahodilo penaltu Udine, Pereyru vychytal brankář Patrício. Třetí branku přidal v nastavení hlavou Abraham. AS Řím ztrácí na vedoucí Neapol 19 bodů, na městské rivaly z Lazia má manko pět bodů.

Defrel se stal čtvrtým Francouzem, který v Serii A pokořil metu 50 branek. Před ním se to podařilo Cyrilu Théréauovi (66 branek), Michelu Platinimu (68) a Davidu Trezeguetovi (123). Stará dáma je v tabulce na sedmém místě, na šesté Bergamo ztrácí čtyři body a má odehráno o zápas víc.