Boloňa - FC Turín 2:0Boloňa vyhrála počtvrté za sebou doma a vyhoupla se na šesté místo

Fotbalisté Boloni porazili ve 13. kole italské ligy 2:0 FC Turín, v jehož dresu se nedostal na trávník český reprezentant David Zima. Díky čtvrtému ligovému domácímu vítězství za sebou je Boloňa v tabulce šestá bodově nastejno s pátým AS Řím. Turín je dvanáctý.

Záložník Boloni Giovanni Fabbian se raduje z branky na 1:0

Jako první se přitom z branky radovali hosté po krásné trefě Nikoly Vlašiče z 18. minuty, kterou ale rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu. V druhém poločase dvakrát udeřili domácí. Po necelé hodině hry proběhl mezi dvěma turínskými obránci Giovanni Fabbian, překonal i vyběhnutého gólmana a otevřel skóre. V první nastavené minutě pečetil výhru Joshua Zirkzee.

V druhém utkání remizovala předposlední Verona 2:2 s Lecce. Hellas svého dnešního soupeře ve čtyřech předchozích ligových zápasech porazil bez inkasovaného gólu, ale nyní musel dvakrát dotahovat. Získaný bod nepomohl Veroně z devatenáctého místa, Lecce si polepšilo na třináctou pozici.