AS Řím - Monza 3:0Dybala dvěma góly zařídil AS Řím vítězství nad nováčkem Monzou

30. 8. 2022 20:33Aktualizováno 30. 8. 2022 22:55

Fotbalisté AS Řím ve čtvrtém kole italské ligy zvítězili doma i díky dvěma gólům Paula Dybaly 3:0 nad Monzou a jsou v čele neúplné tabulky. Inter Milán si poradil 3:1 s dalším nováčkem Cremonou. AC Milán přestál pokutový kop a remizoval 0:0 na hřišti Sassuola. Obhájci titulu tak podruhé v sezoně ztratili body, zůstávají ale bez porážky.

Trenér AS Řím Jose Mourinho (vlevo) a hrdina zápasu Paulo Dybala.Foto: Gregorio Borgia, ČTK/AP

Dybala si připsal první zásah v novém dresu v 18. minutě, kdy zakončil brejk křížnou střelou k tyči. Největší letní posila AS Řím přidala druhou trefu z dorážky ve 32. minutě. Osmadvacetiletý Argentinec dal stý gól v Serii A.

Po hodině hry přidal pojistku Ibaňez, "Vlci" navíc potvrdili dobrý vstup do sezony třetím čistým kontem. Monza je nadále bez bodu.

Největší šanci utkání Sassuolo - AC Milán měl v 23. minutě domácí kanonýr Berardi, z pokutového kopu ale Maignana nepřekonal. Francouzský gólman potvrdil vynikající úspěšnost při chytání penalt. Během svých angažmá v Lille a u "Rossoneri" byl z 29 pokusů úspěšný devětkrát, čímž se v rámci pěti elitních evropských lig řadí ke špičce. Čisté konto pomohl Milánu udržet i stoper Kjaer, který nastoupil poprvé po devítiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena.

Francouzský fotbalista Olivier Giroud z AC Milán reaguje na dění na hřišti během 4. kola italské Serie A.Foto: Jennifer Lorenzini, Reuters

Sassuolo nenavázalo na úvodní domácí výhru nad nováčkem Lecce, na svém stadionu ve dvou utkáních ale stále neinkasovalo.

Inter částečně napravil porážku z minulého kola s Laziem, proti Cremoně postupně skórovali Correa, Barella a střídající Martínez. V závěru zkorigoval skóre Okereke. "Nerazzurri" mají devět bodů a jsou druzí, nováček soutěže zůstává bez bodu.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:
Sassuolo - AC Milán 0:0
AS Řím - Monza 3:0 (18. a 32. Dybala, 61. Ibaňez)
Inter Milán - Cremona 3:1 (12. Correa, 38. Barella, 76. Martínez - 90. Okereke).