AC Milán - Empoli 1:0Fotbalisté AC Milán před odvetou se Slavií porazili Empoli

Fotbalisté AC Milán si před odvetou osmifinále Evropské ligy s pražskou Slavií poradili v Serii A 1:0 s o záchranu bojujícím Empoli. O vítězství domácích Rossoneri, kteří se v Edenu představí ve čtvrtek, rozhodl útočník Christian Pulisic.

Fotbalisté AC Milán se radují z gólu proti Empoli.

Americký reprezentant se postaral o jedinou branku zápasu na San Siru ve 41. minutě a navázal na gól ze čtvrtka, kdy přispěl k výhře 4:2 nad Slavií. AC Milán se posunul na druhé místo tabulky o bod před Juventus. Na vedoucí Inter ztrácejí Rossoneri 16 bodů.

AC pomohlo zaváhání Juventusu, který doma pouze remizoval 2:2 s Bergamem a ztratil body v šestém z posledních sedmi kol. Atalanta dvakrát vedla zásluhou Teuna Koopmeinerse, ale za domácí srovnali Andrea Cambiaso a poté Arkadiusz Milik.

Fiorentina po remíze 2:2 s AS Řím ztrácí na pohárové příčky čtyři body. Domácí přitom dvakrát vedli a za stavu 2:1 deset minut před koncem kopali penaltu, ale Cristiano Biraghi neuspěl. Římané vyrovnali v páté minutě nastavení a jsou pátí. Fiorentina, za kterou záložník Antoním Barák nastoupil až v nastavení, je osmá.

Skandální dohru měl záchranářský souboj v Lecce, kde Verona vyhrála 1:0. Po skončení zápasu se totiž domácí trenér Roberto D'Aversa pokusil udeřit hlavou Thomase Henryho. Útočník Verony se nejprve skácel na zem, vzápětí se na kouče vrhl a museli ho uklidnit spoluhráči.

Henry i D'Aversa za roztržku dostali červenou kartu. „Co jsem udělal, je neomluvitelné, to vím. Ale nešel jsem kvůli tomu na hřiště. Šel jsem tam proto, abych zabránil vyloučení našich hráčů, protože tam bylo hodně provokací,“ uvedl pro Sky Sports osmačtyřicetiletý trenér.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:
Lecce - Hellas Verona 0:1 (17. Folorunsho)
AC Milán - Empoli 1:0 (41. Pulisic)
Juventus Turín - Bergamo 2:2 (66. Cambiaso, 70. Milik - 35. a 75. Koopmeiners)
Fiorentina - AS Řím 2:2 (18. Ranieri, 69. Mandragora - 28. Avár, 90.+5 Llorente).