Salernitana - Atalanta 1:2Fotbalisté Bergama se výhrou v Salernu přiblížili Lize mistrů

Bergamo zvítězilo v italské fotbalové lize po obratu na hřišti poslední Salernitany 2:1 a dostalo se v tabulce na páté místo, které zaručuje účast v Lize mistrů. Atalanta odsunula na šestou příčku AS Řím, oproti němuž má navíc zápas k dobru. Mistrovská Neapol přišla o výhru v Udine až v nastavení a po remíze 1:1 drží v neúplné tabulce osmé místo zajišťující alespoň kvalifikaci Konferenční ligy už jen o bod před Fiorentinou.

Radost fotbalistů Bergama. Ilustrační foto.

Výhru zařídil Bergamu v 63. minutě nizozemský záložník Teun Koopmeiners, který dal dvanáctý gól v soutěži a potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce. Salernitana vedla od 18. minuty, kdy se trefil dvacetiletý francouzský útočník Loum Tchaouna. O vyrovnání se zasloužil po necelé hodině hry Gianluca Scamacca svou desátou ligovou brankou v sezoně.

Salernitana, která už má jistotu sestupu, dokázala v 35 kolech vyhrát jen dvakrát.

Udine, které ještě bojuje o záchranu, získalo proti Neapoli cenný bod díky brance nigerijského útočníka Isaaca Successe z druhé minuty nastavení. Na 18. místě tabulky nyní tým od udržení dělí dva body. Neapol vedla od 51. minuty, kdy se dal svůj 15. gól v sezoně další nigerijský reprezentant Victor Osimhen. Druhou trefu stejného útočníka rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. Obhájci titulu nevyhráli počtvrté za sebou, z toho potřetí remizovali.