AC Milán - Inter 0:3Inter si jasnou výhrou v milánském derby pojistil první příčku

Milán

Fotbalisté Interu Milán porazili v 23. kole italské ligy 3:0 městského rivala AC a upevnili si první místo. O všechny góly se postaralo útočné duo Lautaro Martínez, Romelu Lukaku. Bergamo přestřílelo v souboji sousedů v tabulce 4:2 Neapol.

Lautaro Martínez z Interu Milán se raduje z gólu proti AC.

Inter navázal na lednové vítězství v derby v Italském poháru a na AC má náskok čtyř bodů. K vítězství nasměroval "Nerazzurri" v páté minutě po Lukakuově centru hlavou Martínez. Brankář AC Gianluigi Donnarumma nastoupil v necelých 22 letech k 200. utkání v Serii A a překonal počin Gianluigiho Buffona, který potřeboval k dosažení stejné mety o dva roky více.

Jubileum ale italskému gólmanovi pokazil další trefou v 57. minutě Martínez a pojistku následně přidal svým 17. ligovým gólem v sezoně Lukaku. Belgický kanonýr se dostal do čela tabulky střelců Serie A před Cristiana Ronalda z Juventusu.

AC prohrál podruhé za sebou a šesté z posledních sedmi milánských derby. Na třetí AS Řím mají Rossoneri náskok pět bodů, protože "Vlci" pouze remizovali s Beneventem 0:0, ačkoliv hráli od 57. minuty přesilovku po vyloučení Kamila Glika.

Navzdory zákazu shromažďování se před San Sirem sešly tisíce fanoušků obou milánských klubů, kteří kvůli opatřením proti šíření koronaviru nesmí na tribuny. Policie se snažila oba tábory oddělit, žádné násilnosti hlášeny nebyly.

V utkání Bergamo - Neapol padly všechny góly až po pauze. Nejvýraznějšími postavami Atalanty byli oba kolumbijští útočníci. Duván Zapata si připsal gól a asistenci stejně jako Luis Muriel, který je se 14 góly na třetím místě tabulky střelců Serie A. Muriel navíc skóroval jako člen základní sestavy v devátém utkání v řadě, čímž překonal klubový rekord v tříbodové éře.

Bergamo se vítězstvím odpoutalo od svého dnešního soupeře na rozdíl tří bodů a je čtvrté. Neapol zůstává na sedmém místě.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:
Parma - Udine 2:2 (3. Cornelius, 32. Kucka z pen. - 64. Okaka, 80. Nuytinck)
AC Milán - Inter Milán 0:3 (5. a 57. Martínez, 66. Lukaku)
Bergamo - Neapol 4:2 (52. Zapata, 64. Gosens, 71. Muriel, 79. Romero - 58. Zieliňski, 76. vlastní Gosens)
Benevento - AS Řím 0:0