Juventus - Lazio Řím 2:2Juventus při domácí rozlučce Chielliniho a Dybaly remizoval s Laziem

Fotbalisté Juventusu Turín v předposledním 37. kole italské ligy v páté minutě nastavení ztratili výhru nad Laziem Řím a remizovali 2:2. Domácí fanoušci se rozloučili s Giorgiem Chiellinim a Paulem Dybalou, kteří po sezoně odejdou. "Stará dáma" už měla jisté, že skončí na čtvrtém místě tabulky.

Dušan Vlahovič se raduje s dalším hráčem Juventusu Paulem Dybalou (nahoře).

Juventus poslal do vedení v 10. minutě Vlahovič po Moratově přihrávce. Dvaadvacetiletý útočník dal v Serii A dohromady 51 branek a dorovnal Dejana Stankoviče v roli nejlepšího srbského střelce v soutěži.

Už v 18. minutě za obrovského aplausu odstoupil domácí kapitán Chiellini. Sedmatřicetiletý obránce za turínský tým během 17 let odehrál 560 soutěžních zápasů. Víc mají na kontě jen další klubové legendy Alessandro Del Piero (705) a Gianluigi Buffon (685).

Krátce po pauze si dal vlastní gól Alex Sandro. V 78. minutě za potlesku tribun vystřídal i argentinský útočník Dybala. Poslední slovo měl těsně před koncem Milinkovič-Savič gólem na 2:2. Páté Lazio si zajistilo účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:
Sampdoria Janov - Fiorentina 4:1 (16. Ferrari, 30. Quagliarella, 71. Thorsby, 84. Sabiri - 89. González z pen.)
Juventus Turín - Lazio Řím 2:2 (10. Vlahovič, 36. Morata - 51. vlastní Alex Sandro, 90.+5 Milinkovič-Savič)