SSC Neapol - U.S. Sassuolo Calcio 2:0Neapol vyhrála i druhý zápas sezony italské ligy, Juventus jen remizoval. Lazio prožívá bídný start

Neapol v druhém kole italské fotbalové ligy vyhrála na svém hřišti 2:0 se Sassuolem. Obhájci titulu navázali na úvodní výhru 3:1 proti Frosinone z minulého týdne. Juventus Turín pouze remizoval doma 1:1 s Boloňou. Druhý tým minulého ročníku Lazio prohrálo i druhé utkání sezony, tentokrát doma podlehlo 0:1 Janovu.

Neapol nasměroval k výhře nejlepší střelec minulé sezony Osimhen, jenž po čtvrthodině proměnil pokutový kop. Navázal tak na dvě trefy z úvodního kola. Další penaltu nedal po hodině hry Raspadori, pojistku o chvíli později přesto přidal kapitán Di Lorenzo. Sassuolo hrálo od 52. minuty bez vyloučeného Lopeze, i proto dosud v ligovém ročníku nebodovalo ani neskórovalo.

Juventus prohrával od 24. minuty po Fergusonově zásahu, alespoň bod zařídil favoritovi v 80. minutě hlavou Vlahovič. „Stará dáma“ nenavázala na úvodní triumf v Udine, naopak Boloňa bodovala poprvé v sezoně. Turínský velkoklub neporazil dnešního soupeře potřetí z posledních čtyř zápasů.

Fiorentina nastoupila proti Lecce bez nemocného českého reprezentanta Antonína Baráka a po poločase vedla o dvě branky. Nováček soutěže ale po přestávce srovnal. Gól na konečných 2:2 dal v 76. minutě černohorský útočník Krstovič, jenž po nedávném přestupu z Dunajské Stredy dnes debutoval v Serii A.