Inter - AC Milán 1:2Milánské derby pro AC, dvakrát se blýskl forvard Giroud

Fotbalisté AC Milán v 24. kole italské ligy otočili díky dvěma gólům útočníka Oliviera Girouda derby proti Interu. Po výhře 2:1 ztrácí z druhého místa na vedoucího rivala už jen bod, Inter má ale zápas k dobru.

Olivier Giroud sestřelil v městském derby Inter Milán dvěma góly.

Oficiálně domácí Inter začal druhé "Derby della Madonnina" sezony lépe a v 38. minutě se ujal vedení po Perišičově trefě po rohovém kopu. "Nerazzurri" drželi vedení až do 75. minuty, pak ale Giroud zařídil AC první vítězný obrat v derby od roku 2004.

Pětatřicetiletý Francouz, jenž nahradil na hrotu útoku zraněného Ibrahimovice, nejprve využil šťastného odrazu míče od bránícího hráče a o tři minuty později se po šikovném uvolnění trefil levačkou ke vzdálenější tyči. V závěru byl vyloučen hostující Hernández, "Rossoneri" už ale triumf udrželi a přichystali Interu teprve druhou porážku v této sezoně Serie A.

AS Řím udrželo posedmé ze 13 domácích utkání čisté konto, proti Janovu ale pouze remizovalo 0:0. Hosté přitom nevyhráli už 22 zápasů, navíc hráli od 69. minuty bez vyloučeného Östigarda. V závěru viděl červenou kartu i na druhé straně Zaniolo. Římané zůstali šestí, Janov je předposlední.

Na sedmé místo poskočilo Lazio Řím výhrou 3:0 nad Fiorentinou. Jedním gólem přispěl k vítězství kanonýr Immobile, jenž se 18. trefou osamostatnil v čele tabulky střelců Serie A.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:
AS Řím - FC Janov 0:0
Inter Milán - AC Milán 1:2 (38. Perišič - 75. a 78. Giroud)
Fiorentina - Lazio Řím 0:3 (52. Milinkovič-Savič, 70. Immobile, 81. vlastní Biraghi).