Neapol - FC Turín 1:0Neapol zůstala v lize stoprocentní, Juventus vyhrál čtvrtý zápas v řadě

17. 10. 2021 14:56Aktualizováno 17. 10. 2021 22:52

Fotbalisté Juventusu porazili ve šlágru 8. kola italské ligy AS Řím 1:0, po nepovedeném vstupu do ročníku vyhráli počtvrté v řadě a posunuli se na sedmé místo o bod za čtvrté AS. Zvítězily také vedoucí Neapol, Atalanta Bergamo a Cagliari, které si připsalo první výhru v sezoně. Zápasy mezi Udine a Boloňou i Janovem a Sassuolem skončily nerozhodně.

Fotbalisté Neapole se radují z brankyFoto: Ciro De Luca, Reuters

Jedinou branku na Juventus Stadium vstřelil v 16. minutě Moise Kean, který dostal na hrotu útoku přednost před Španělem Moratou. Italský reprezentant hlavou tečoval Betancurův pokus mimo dosah brankáře Patrícia a vstřelil druhou branku po návratu z anglického Evertonu.

AS mělo největší šanci na vyrovnání těsně před koncem prvního poločasu, kdy po Mchitarjanově průniku skóroval Abraham. Snadné trefě anglického reprezentanta do odkryté branky ale předcházel faul gólmana Szczesného a rozhodčí Orsato místo ponechané výhody odpískal penaltu. Pokutový kop si vzal na starost Veretout, jeho slabý pokus však Szczesny zlikvidoval a zachránil "Staré dámě" tři body.

Neapol se v zápase s Turínem dlouho nemohla prosadit. Jedinou branku utkání vstřelil v 81. minutě útočník Osimhen, který po závaru před brankou Milinkoviče-Saviče hlavou doklepl balon do sítě.

Domácí vyhráli i osmý duel v ročníku a vrátili se na první příčku o dva body před AC Milán. Turín, na jehož střídačce čekal na šanci obránce David Zima, prohrál podruhé za sebou a je dvanáctý.

Atalanta v Empoli rázně utnula dvouzápasové čekání na výhru. Celek z Bergama nasměroval k úspěchu na hřišti nováčka Iličič, který vstřelil úvodní dvě branky utkání. Ve 30. minutě zdramatizoval průběh zápasu Di Francesco, ale Atalanta si výhru vzít nenechala. Jistotu hostům dodal vlastní gól Vitiho a skóre uzavřel v 89. minutě Zapata.

Tým Cagliari bodoval podruhé za sebou a odpoutal se z posledního místa. Dvěma góly se na výhře 3:1 nad Sampdorií Janov podílel Joao Pedro. Brazilský útočník se poprvé prosadil už ve 4. minutě hlavou. Čtvrt hodiny před koncem zvýšil Cáceres, ale v 82. minutě zdramatizoval závěr utkání záložník Thorsby. Pedro pojistil domácí výhru v nastaveném čase.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:
Cagliari - Sampdoria Janov 3:1 (4. a 90.+4 João Pedro, 74. M. Cáceres - 82. Thorsby)
Empoli - Bergamo 1:4 (30. Di Francesco - 11. a 26. Iličič, 49. vlastní Viti, 89. D. Zapata
FC Janov - Sassuolo 2:2 (27. Destro, 90. Vásquez - 18. a 21. Scamacca)
Udine - Boloňa 1:1 (83. Beto - 67. Barrow)

Souhrn z výsledků:
Včera 14. kolo Cagliari Cagliari - Salernitana Salernitana Cagliari - Salernitana 1 : 1
22.11.2021 13. kolo FC Turín FC Turín - Udinese Udinese FC Turín - Udinese 2 : 1
22.11.2021 13. kolo Hellas Verona Hellas Verona F.C. - Empoli FC Empoli Hellas Verona - Empoli 2 : 1
Neapol
21.11.2021 13. kolo Salernitana Salernitana - Sampdoria Janov Sampdoria Salernitana - Sampdoria 0 : 2
21.11.2021 13. kolo Boloňa Boloňa FC - Benátky Benátky Boloňa - Benátky 0 : 1
21.11.2021 13. kolo Sassuolo U.S. Sassuolo Calcio - Cagliari Cagliari Sassuolo - Cagliari 2 : 2
20.11.2021 13. kolo Fiorentina AC Fiorentina - AC Milán AC Milán Fiorentina - AC Milán 4 : 3
20211120T20 : 45:00+0000
Fiorentina vs. AC Milán
Fiorentina
AC Milán
20.11.2021 13. kolo Lazio Řím SS Lazio Řím - Juventus Juventus Lazio Řím - Juventus 0 : 2

Souhrn z kalendáře:
dnes 15 : 00 14. kolo Empoli Empoli FC - AC Fiorentina Fiorentina TV Tipsport Empoli - Fiorentina Vsadit
dnes 15 : 00 14. kolo Sampdoria Sampdoria Janov - Hellas Verona F.C. Hellas Verona TV Tipsport Sampdoria - Hellas Verona Vsadit
dnes 18 : 00 14. kolo Juventus Juventus - Atalanta Bergamo Atalanta TV Tipsport Juventus - Atalanta Vsadit
dnes 20 : 45 14. kolo Benátky Benátky - Inter Milán Inter TV Tipsport Benátky - Inter Vsadit
zítra 12 : 30 14. kolo Udinese Udinese - FC Janov Janov TV Tipsport Udinese - Janov Vsadit
zítra 15 : 00 14. kolo AC Milán AC Milán - U.S. Sassuolo Calcio Sassuolo TV Tipsport AC Milán - Sassuolo Vsadit
zítra 15 : 00 14. kolo Spezia Spezia Calcio - Boloňa FC Boloňa TV Tipsport Spezia - Boloňa Vsadit
zítra 18 : 00 14. kolo AS Řím AS Řím - FC Turín FC Turín TV Tipsport AS Řím - FC Turín Vsadit
zítra 20 : 45 14. kolo Neapol SSC Neapol - SS Lazio Řím Lazio Řím TV Tipsport Neapol - Lazio Řím Vsadit
30.11. 18 : 30 15. kolo Atalanta Atalanta Bergamo - Benátky Benátky TV Tipsport Atalanta - Benátky Vsadit