Lazio Řím - Janov 1:2Převaha byla Laziu Řím k ničemu, po kolapsu v poslední minutě odváží tři body FC Janov

Řím/Praha

Fotbalisté Lazia Řím prohráli v pondělní dohrávce 23. kola italské Série A na domácím hřišti s FC Janov 1:2 a jsou v tabulce dál na třetím místě, o bod před Interem Milán. FC Janov je s 24 body třináctý.

Střelec Goran Panděv (vlevo) slaví gól v utkání italské ligy na hřišti Lazia Řím. FC Janov vyhrál 2:1.

Lazio bylo na domácím hřišti favoritem a mělo také míč více v držení. Hráči římského týmu vyslali na branku soupeře přes dvacet střel, ale na výsledku to znát nebylo. Janov poslal deset minut po přestávce do vedení bývalý hráč Lazia Goran Panděv, když po chybě obrany skóroval ranou k tyči. Za chvíli však Marco Parolo vyrovnal.

Čekalo se, že domácí tým pak zvýší tlak a duel rozhodne ve svůj prospěch, opak byl však pravdou. V nastavení se trefil po centru prudkou hlavičkou Diego Laxalt a hosté mohli slavit vítězství.

Římané domácí porážkou odmítli jít do trháku na třetím místě tabulky. I nyní jim sice patří bronzový stupínek, ale v případě výhry by měli před Interem náskok čtyř bodů. Po porážce mají k dobru jen bod.