Ronaldo je opět hráčem roku v italské lize

Milán

Cristiano Ronaldo byl podruhé za sebou vyhlášen hráčem roku v italské fotbalové lize. Portugalský kanonýr získal ocenění v roce 2019 po svém premiérovém ročníku v dresu Juventusu, vloni se vítěz ankety kvůli pandemii koronaviru nevyhlašoval.

Hvězda Juventusu Turín Cristiano Ronaldo, ilustrační foto.

Ronaldo dal ve 33 zápasech minulé sezony 31 gólů a pomohl Juventusu k prodloužení rekordní série o devátý titul v řadě. "Zpočátku bylo těžké hrát na prázdných stadionech, ale cílem bylo vyhrávat a to jsme dokázali," řekl šestatřicetiletý reprezentant. "Vytrvalost, sebedůvěra, pracovní etika a vášeň - to je celé tajemství, že dál hraju. Mám motivaci a tu potřebujete každý rok, jinak nemůžete vyhrát v 34, 35, 36 nebo ve čtyřiceti," dodal.

Trenérem roku byl zvolen kouč Bergama Gian Piero Gasperini, jenž svůj tým dovedl podruhé za sebou ke třetímu místu v lize. V Lize mistrů s Atalantou došel do čtvrtfinále.

Nejlepší fotbalistkou byla vyhlášena útočnice Cristiana Girelliová, spoluhráčka Andrey Staškové z Juventusu.