Cagliari - Juventus 1:3Ronaldo rozhodl hattrickem o výhře Juventusu v Cagliari

Řím

Cristiano Ronaldo zařídil v nedělním 27. kole italské ligy hattrickem vítězství Juventusu 3:1 na hřišti Cagliari. Hvězdný Portugalec stylově oslavil svůj 600. ligový start v kariéře. Lídr soutěže Inter Milán udolal 2:1 FC Turín, vítěznou branku vstřelil v 85. minutě Lautaro Martínez. Sampdoria Janov prohrála 1:3 v Boloni. Český záložník Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě Sampdorie a odehrál 69 minut, než ho vystřídal Manolo Gabbiadini. AC Milán podlehl 0:1 Neapoli a z druhého místa ztrácí na vedoucí Inter Milán už devět bodů.

Hvězda Juventusu Turín - Cristiano Ronaldo - po vítězném zápase.

Ronaldo se prosadil už v desáté minutě hlavou, následně proměnil pravačkou penaltu a 57. hattrick v kariéře završil v 32. minutě křížnou střelou levačkou. Nejlepší ligový střelec tak odpověděl na kritiku po úterním vyřazení Juventusu v osmifinále Ligy mistrů, což i naznačil po třetí brance gestem do televizní kamery.

Ronaldo vstřelil svůj druhý nejrychlejší hattrick v kariéře, rychleji nasázel tři branky jen v roce 2015 ještě v dresu Realu Madrid proti Espaňolu (20. minuta). "Stará dáma" zůstává na třetí příčce a na vedoucí Inter ztrácí deset bodů, má ale zápas k dobru.

Inter se probral ve druhé půli

Inter se proti Turínu v úvodním poločase trápil a stejně jako v prvním vzájemném utkání v sezoně nevystřelil ani jednou na branku. Po změně stran otevřel skóre z pokutového kopu druhý nejlepší střelec soutěže Romelu Lukaku, záhy ale srovnal po rohu Antonio Sanabria.

Rozhodnutí přinesla až Martínezova hlavička z 85. minuty. Argentinský útočník dal 14. branku v sezoně, čímž už 11 kol před koncem vyrovnal svou bilanci z loňského ročníku. Inter je i díky přínosu nejproduktivnějšího útočného dua Serie A o devět bodů v čele před městským rivalem AC Milán.

Ten počtvrté v řadě neinkasoval v prvním poločase, na body proti Neapoli to ale nestačilo. Po změně stran se prosadil Matteo Politano a Neapol se ziskem tří bodů posunula na páté místo o skóre před AS Řím, který podlehl 0:2 Parmě.

Janktův tým nevyhrál popáté v řadě

O úspěch Boloně se postarali především Mattias Svanberg s Musou Barrowem, kteří si připsali gól a asistenci. Za Sampdorii se prosadil pouze Fabio Quagliarella, který potvrdil devátým gólem v sezoně pozici nejlepšího střelce týmu. Osmatřicetiletý útočník nastoupil k 400. utkání v Serii A, tolik startů má v tříbodové éře na kontě pouze sedm dalších hráčů.

Janovský celek nevyhrál popáté v řadě a zůstává jedenáctý. Boloňa se v neúplné tabulce posunula hned za svého dnešního soupeře.

Italská fotbalová liga - 27. kolo
Boloňa - Sampdoria Janov 3:1 (27. Barrow, 41. Svanberg, 70. Soriano - 37. Quagliarella)
FC Turín - Inter Milán 1:2 (70. Sanabria - 62. Lukaku z pen., 85. Martínez)
Parma - AS Řím 2:0 (9. Mihaila, 55. Hernani z pen.)
Cagliari - Juventus Turín 1:3 (61. Simeone - 10., 25. z pen. a 32. Ronaldo)
AC Milán - Neapol 0:1 (49. Politano)