Neapol - Lazio Řím 1:2Úřadující mistr poprvé padl, slaví Lazio

Mistrovská Neapol v 3. kole italské fotbalové ligy doma prohrála s Laziem Řím 1:2 a poprvé ztratila. Římané naopak získali první body.

Zklamaní fotbalisté Neapole

První branku utkání vstřelil po půl hodině hry záložník Lazia Luis Alberto. Na přední tyči si naběhl na přízemní centr Felipeho Andersona a efektní patičkou překvapil brankáře Mereta. Neapol vyrovnala během dvou minut po střele Zieliňského, kterou postupně tečovali dva bránící hráči do protipohybu bezmocného gólmana Provedela.

Hosté si vzali vedení zpět sedm minut po přestávce, když se poprvé od letního příchodu z Frankfurtu trefil japonský záložník Kamada. Lazio ještě ve druhém poločase přidalo další dvě branky, obě však videorozhodčí neuznal kvůli ofsajdu.

Bergamo si doma poradilo s Monzou 3:0, prvními dvěma góly v dresu Atalanty se o to zasloužila letní posila z West Hamu Gianluca Scamacca.