Fotbalisté Interu v italské lize podlehli Sassuolu, AC a Neapol vyhrály

Fotbalisté Interu Milán v italské lize doma překvapivě podlehli Sassuolu 1:2 a v sezoně Serie A poprvé ztratili body. „Nerazzurri“ vedou tabulku o skóre před městským rivalem AC, který v šestém kole zvítězil na hřišti nováčka Cagliari po obratu 3:1. Obhájce titulu z Neapole na svém hřišti porazil Udine 4:1.

Útočník AC Milán Olivier Giroud.

Favorizovaný Inter na San Siru otevřel skóre v nastavení první půle zásluhou Dumfriese. Hosté ale po změně stran skóre otočili po brankách Bajramiho a Berardiho. Sassuolo tak po sobotním triumfu 4:2 nad Juventusem Turín zaskočilo dalšího favorita a je osmé.

Neapolský tým nakročil k výhře už v prvním dějství, kdy se trefili Zieliňski z pokutového kopu a Osimhen. Necelou čtvrt hodiny před koncem zvýšil Kvaracchelija. Za Udine snížil Samardžič, vzápětí však přidal čtvrtou domácí branku další střídající hráč Simeone. Úřadující šampioni naplno bodovali po třech kolech, z pátého místa ztrácí na čelo čtyři body.

Cagliari bez zraněného záložníka Jakuba Jankta poslal do vedení ve 29. minutě Luvumbo, ale AC ještě do přestávky otočil skóre po dorážkách Okafora a Tomoriho. V 60. minutě přidal pojistku hostů Loftus-Cheek umístěnou ranou. Milánský tým vyhrál pátý z šesti duelů v této sezoně Serie A. Cagliari se dvěma body kleslo na poslední příčku.

Bergamo zvítězilo ve Veroně 1:0 gólem Koopmeinerse z 13. minuty. Atalanta venku naplno bodovala po dvou porážkách za sebou a je na čtvrté pozici.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:
Cagliari - AC Milán 1:3 (29. Luvumbo - 40. Okafor, 45.+1 Tomori, 60. Loftus-Cheek)
Empoli - Salernitana 1:0 (34. Baldanzi)
Hellas Verona - Bergamo 0:1 (13. Koopmeiners)
Inter Milán - Sassuolo 1:2 (45.+1 Dumfries - 54. Bajrami, 63. Berardi)
Lazio Řím - FC Turín 2:0 (56. Vecino, 75. Zaccagni)
Neapol - Udine 4:1 (19. Zieliňski z pen., 39. Osimhen, 74. Kvaracchelija, 82. Simeone - 81. Samardžič)