Tohle nám může pomoct, doufal Bílek po výhře nad Libercem. Ale pozor, jednu věc musíme nutně zlepšit

Před týdnem byla fotbalová Plzeň na dně, po porážce 0:2 na Slovácku se pozitiva hledala složitě. Šest dnů nato čeští mistři dokázali zabrat, domácí výhra 2:1 nad Libercem je posunula na pár hodin na první místo. „Věřím, že tahle výhra naší psychice pomůže,“ pravil trenér Michal Bílek na konci sobotního večera.

Plzeňský trenér Michal Bílek gestikuluje během vyhraného utkání Fortuna ligy s Libercem.

Ulevilo se vám?

Těší mě, že jsme celý zápas hráli ve velkém nasazení. Na hráčích bylo vidět, že chceme zvítězit. Mrzí mě neproměněné šance, nadějných situací bylo hodně. Chválím za nasazení i za vytváření střeleckých pozic, ale musíme být ještě důraznější v pokutovém území. Kdybychom byli už proti Liberci, měli bychom to o něco snazší.

Soupeře načal gól záložníka Jana Kopice, jenž stylově oslavil 300. ligový zápas. Jste za něj rád?

Jasně, Honza je velmi dobrý hráč. Je klidný na míči, dokáže obejít v situaci jeden na jednoho a je i produktivní, což od něj potřebujeme. Při svém 300. ligovém startu odehrál super zápas a dal hodně důležitý gól.

Vedení jste neudrželi, zkraje druhé půle Liberec vyrovnal. Co jste povedenému sólu Ľubomíra Tupty říkal?

Byl to zbytečný gól. Takhle lehce se soupeř do vápna prostě nemůže dostat. Navíc jsme v té době hráli dobře a byla to rána pro celý tým. Ovšem oceňuju, že jsme se po inkasovaném gólu zvedli a dovedli zápas k výhře.

Nevzpomněl jste si na první jarní zápas s Hradcem Králové? Vedli jste, přesto jste nakonec nečekaně prohráli.

Když vedete jen o gól, závěr zápasu je vždycky hektický. Létalo tam hodně centrů a byly to nervy až do poslední minuty. Liberec měl touhu dát gól, ale naštěstí jsme pozorně bránili.

Ještě k ofenzivní fázi: jak se vám líbil Jan Sýkora na podhrotu?

Honza je pro nás důležitý a na podhrotu mu to svědčí nejvíc. Proti Liberci byl hodně aktivní a bylo na něm vidět, že má velkou chuť. Po zranění toho v přípravě tolik neodehrál a teprve se dostává do pohody. Odvedl, co jsme od něj očekávali, a jsem rád, že se zvedá.

Mimochodem, těsně před vítězným gólem jste chystal střídání. Proč jste je nakonec zrušil?

Chtěli jsme dostat do hry útočníky Durosinmiho a Vydru. Když jsme dali gól, plány jsme změnili. Bylo to v 68. minutě a cítili jsme, že už není potřeba hru otvírat.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.