Finau díky vydařenému závěru vyhrál turnaj PGA Tour v Blaine

Americký golfista Tony Finau díky vydařené závěrečné devítce získal titul na turnaji PGA Tour v Blaine. Turnaj 3M Open vyhrál jednatřicetiletý rodák ze Salt Lake City se skóre 17 ran pod par a náskokem tří úderů před dvojicí soupeřů na děleném druhém místě.

Tony Finau po vítězství v Blaine.

Finau na posledních devíti jamkách zahrál čtyři birdie, z toho tři za sebou. "Hrál jsem skvěle, ale pokaždé, když jsem se podíval na skóre, vypadalo to, že ztrácím čtyři pět ran. Uprostřed závěrečné devítky to do sebe konečně všechno zapadlo," řekl Finau, jenž získal třetí titul v kariéře po úspěších v letech 2016 a 2021.

O druhé místo se v Minnesotě s výsledkem -14 podělili Im Song-če z Koreje a Argentinec Emiliano Grillo.

Závěrečné kolo pokazil vítězův krajan Scott Piercy. Američan byl v čele po každém kole a do nedělního finále vstupoval s náskokem čtyř ran, v neděli ale zahrál pět úderů nad par a klesl na dělené čtvrté místo.

Golfový turnaj 3M Open série PGA Tour v Blaine (dotace 7,5 milionu dolarů, par 71):