Golfista McIlroy je po triumfu na CJ Cupu opět světovou jedničkou

Severoirský golfista Rory McIlroy vyhrál turnaj The CJ Cup v Ridgelandu a po dvou letech se vrátil na první místo světového žebříčku. Na okruhu PGA si připsal 23. triumf.

"Posledních dvanáct měsíců jsem na návratu na první místo tvrdě pracoval," citovala agentura Reuters třiatřicetiletého McIlroye. "Golf si užívám jako nikdy a na hře je to vidět," dodal.

Čtyřnásobný vítěz majorů v Ridgelandu zaznamenal výkon 267 ran a před Američanem Kurtem Kitayamou vyhrál s náskokem jednoho úderu. McIlroy na CJ Cupu navázal na loňský triumf, kdy se hrálo v Las Vegas.

McIlroy byl naposledy světovou jedničkou v červenci 2020. Na prvním místě nyní vystřídal Američana Scottieho Schefflera, který na CJ Cupu obsadil s výkonem 283 ran dělené 45. místo.

Golfový turnaj The CJ Cup série PGA Tour (par 71, dotace 10,5 milionu dolarů) v Ridgelandu (USA):