Golfista Swafford díky eaglu v závěru vyhrál turnaj v La Quintě

Americký golfista Hudson Swafford vyhrál díky skvělému závěru turnaj PGA Tour v La Quintě. K třetímu triumfu v kariéře si pomohl eaglem na třetí jamce od konce, kde zahrál pětipar na tři údery, a skóroval i na předposledním greenu díky birdie.

Americký golfista Hudson Swafford na turnaji v La Quintě.

Zvítězil s náskokem dvou úderů před krajanem Tomem Hogem, do finálového kola turnaje The American Express přitom šel ze ztrátou tří úderů na lídry. Eagle zahrál ve chvíli, kdy se dělil o vedení ještě se dvěma soupeři a o jednu ránu více mělo dalších pět hráčů.

"Tohle je rozhodně mimořádné vítězství. Zhruba před měsícem mi zemřel otec a v tomto týdnu měl mít narozeniny, takže vím, že mě sledoval a díval se, aby to dopadlo. A bylo to úžasné," řekl Swafford.

Čtyřiatřicetiletý hráč zvítězil v La Quintě už podruhé, před pěti lety se ale turnaj jmenoval CareerBuilder Challenge. Zbylý primát si připsal v dominikánském Punta Cana v roce 2020.

Golfový turnaj The American Express série PGA Tour v La Quintě v USA (par 72, dotace 7,6 milionu dolarů):