Golfisté USA porazili Výběr světa a podeváté v řadě vyhráli Prezidentský pohár

Američtí golfisté vyhráli podeváté v řadě Prezidentský pohár. Výběr zbytku světa bez Evropanů porazili na hřišti v Charlotte rozdílem pěti bodů 17,5:12,5 a v týmové soutěži, která byla letos oslabena o potrestané hráče startující v kontroverzním seriálu LIV Golf, získali celkově dvanáctou trofej.

Golfisté USA v čele s kapitánem Davisem Lovem oslavují triumf v Prezidentském poháru.

Více na diskvalifikace doplatil výběr světa, v němž oproti původní nominaci nemohli startovat Australan Cameron Smith, Joaquín Niemann z Chile, Jihoafričan Louis Oosthuizen či Abraham Ancer z Mexika. Týmu USA chyběla jako největší hvězda někdejší světová jednička Dustin Johnson.

Prezidentský pohár se podobně jako Ryder Cup, v němž se Američané utkávají s týmem Evropy, obvykle hraje ve dvouletém cyklu. Ze 14 ročníků vyhrál Výběr světa jen jediný v roce 1998, v roce 2003 skončil turnaj nerozhodně.