Hlavní obsah

Golfistka Davidson Spilková byla v Helsingborgu potřetí v sezoně čtvrtá

4. 6. 2023 16:40

České golfové jedničce Kláře Davidson Spilkové na turnaji Ladies European Tour v Helsingborgu těsně uniklo druhé umístění mezi nejlepšími třemi za sebou. Osmadvacetiletá pražská rodačka se ve Švédsku postupně zlepšovala a s výsledkem 8 ran pod par skončila potřetí v sezoně LET čtvrtá.

Foto: twitter:@spilkovaklara, Twitter

Česká golfistka Klára Spilková.

Článek

Davidson Spilková, jež při svém předchozím startu před dvěma týdny na Floridě byla druhá, zahájila třídenní Helsingborg Open v paru na dělené 22. příčce. V sobotu se o dvě rány zlepšila a posunula se na 12. pozici a v dnešním finále zahrála dokonce šest ran pod normu hřiště, což jí vyneslo posun těsně pod pomyslné stupně vítězů.

"Tentokrát to bylo zcela jiné hřiště, než na jakých jsem v posledních týdnech hrála. Oproti Floridě to bylo úplně něco odlišného - jiná tráva, jiné podnebí, jiný vítr. Hřiště bylo linksové a hodně tvrdé. Navíc bylo velmi těžké odhadovat odskoky míčků. Jen tomu se přizpůsobit bylo poměrně složité a chvíli mi to trvalo. Každopádně šlo o dobrou přípravu na následující týden, kdy by hřiště mělo být hodně podobné," uvedla v tiskové zprávě Davidson Spilková.

Kolo za 66 ran zahrála na turnaji kromě ní už jen Finka Noora Komulainenová. České golfistce skvěle vyšel samotný finiš: šest ran pod par zaznamenala na posledních sedmi jamkách, na nichž zahrála čtyři birdie a jeden eagle.

"Poslat míček do jamky ze 145 metrů šestkou železem se jen tak nepodaří. Podobnou ránu jsem zahrála naposledy snad loni a je moc fajn, když se to jednou za čas povede. Hodně mi to zvedlo náladu a dodalo motivaci, jak se ještě více pokusit k vedoucím hráčkám přiblížit. Když k tomu zapíšete ještě tři birdie na posledních třech jamkách, je to super pocit do dalšího turnaje. Co víc bych si mohla přát?" komentovala své poslední kolo česká hráčka.

Čtvrtá byla letos Davidson Spilková i na březnových turnajích v Johannesburgu a Singapuru. Tři rány dvojnásobné české olympioničce chyběly k vítězství, které získala domácí Lisa Pettrssonová. Druhá byla s odstupem jednoho úderu Španělka Ana Peláezová, o další ránu zpět skončila třetí Dánka Smilla Sönderbyová.

Kristýna Napoleová na turnaji s dotací 300.000 eur obsadila 61. místo, Šideri Váňová neprošla v sobotu cutem a skončila v druhé stovce.

Spilková zahájila v Helsingborgu golfem nabitý červen. V plánu měla turnajové starty čtyři týdny za sebou: následovat budou Stockholm, Berlín a nakonec 23. až 25. června domácí Tipsport Czech Ladies Open v Berouně.

Golfový turnaj Ladies European Tour v Helsingborgu (300 000 eur, par 72):
1. Petterssonová (Švéd.) 205 (70+68+67)
2. Peláezová (Šp.) 206 (68+69+69)
3. Sönderbyová (Dán.) 207 (71+68+68)
4. Davidson Spilková 208 (72+70+66)
...61. Napoleaová 222 (72+76+74)
119. Váňová (ČR) 157 (81+76).

Reklama

Související témata: