Golfistka Spilková obsadila na turnaji LET v New Yorku 53. místo

Nejlepší česká golfistka Klára Spilková obsadila na tříkolovém turnaji Ladies European Tour v New Yorku dělené 53. místo. Po nevydařeném prvním kole, v němž zapsala osm ran nad par, zahrála v dalších dvou dnech shodně jeden úder pod normu hřiště a turnaj zakončila se skóre +6.

Česká golfistka Klára Spilková na archivním snímku.

Turnaj na linksovém hřišti s výhledem na Manhattan vyhrála jedna z pozvaných hvězd elitní LPGA Lexi Thompsonová. Sedmadvacetiletá Američanka zvítězila s výsledkem -11 o tři rány před Brooke Hendersonovou z Kanady a Švédkou Madelene Sagströmovou. Čtvrtá byla o další úder zpět olympijská vítězka Nelly Kordová z USA.

Sedmadvacetiletá Spilková odehrála většinu sezony na nižší americké Epson Tour a na LET startovala letos popáté. Vrcholem aktuálně 168. hráčky světového žebříčku byl zářijový triumf na Irish Open, v červnu byla druhá při senzačním vítězství Jany Melichové v Berouně.

Golfový turnaj série Ladies European Tour v New Yorku (dotace 500.000 dolarů, par 72)