Golfistka Spilková při obhajobě v Irsku skočila osmá, Kouskové finále nevyšlo

Golfistka Klára Davidson Spilková obsadila při obhajobě loňského titulu na Irish Open osmé místo a pošesté v sezoně se na akci Ladies European Tour (LET) umístila v první desítce. Další česká profesionálka Sára Kousková nenavázala na výkon ze soboty, kdy se vyhoupla až na průběžnou pátou příčku, a skončila na dělené 21. pozici. Turnaj vyhrála po rozstřelu tří hráček Dánka Smilla Sönderbyová, jež se dočkala premiérového triumfu.

Česká golfistka Klára Spilková na archivním snímku

Na 21. pozici po sobotě byla Davidson Spilková, ale osmadvacetiletá česká jednička předvedla na závěr své nejlepší kolo, ačkoliv se dopustila tří bogey. Na osmi jamkách se jí však podařilo skórovat, zahrála 67 ran a v celkovém součtu zaostala se skóre -11 o pět úderů za vedoucím triem.

Kousková naopak na hřišti v Newmarket-on-Fergus nezopakovala 64 ran z třetího kola. Tentokrát jich potřebovala o jedenáct víc a prožila svůj s převahou nejhorší den na turnaji. I tak si čtyřiadvacetiletá hráčka připsala třetí nejlepší výsledek v letošní sezoně LET.

Titul získala díky eaglu na první dodatečné jamce třiadvacetiletá Sönderbyová. Po čtyřech kolech měly na kontě 272 úderů také Švédka Lisa Pettersonová a Nizozemka Anne van Damová.

Sönderbyová se do boje o titul zapojila po skvělém finálovém kole, ve kterém zahrála 62 úderů a o dva vylepšila sobotní turnajové maximum Kouskové. Formu a nervy udržela i v rozstřelu, v němž na pětiparové osmnáctce dostala míček do jamky na tři rány.