Golfový turnaj dvojic vyhráli v Orlandu poprvé Singhové

Populární golfový turnaj dvojic PNC Championship vyhráli poprvé při šestnácté účasti bývalý lídr světového žebříčku Vijay Singh se synem Qassem. Devětapadesátiletý vítěz tří majorů a dvaatřicetiletý Qass během dvou víkendových kol zahráli shodně 59 ran, tedy 26 pod par.

Turnaj dvojic PNC Championship vyhráli poprvé při šestnácté účasti bývalý lídr světového žebříčku Vijay Singh se synem Qassem

O druhé místo se podělili se skóre -24 Justin Thomas s otcem Mikem a John Daly se stejnojmenným synem. Ostře sledovaný Tiger Woods s třináctiletým Charliem po loňském senzačním druhém místě, na které dosáhli necelý rok po Woodsově vážné automobilové nehodě, se dělili o osmou příčku. O ránu lepší byli pátí Nella Kordová s otcem a bývalým úspěšným tenistou Petrem.

Woods, vítěz 15 majorů, loni nastoupil se synem deset měsíců poté, co málem přišel o nohu. Následky stále cítí, navíc i Charlie v Orlandu kulhal kvůli poraněnému kotníku. Přesto první kolo zvládli na 59 ran, ve druhém ale zahráli o šest víc.

"Včera jsme hráli s Charliem skvěle. Dnes už jsme oba byli jak chodící tučňáci. Ale bylo to fajn," řekl Woods. Ještě mladším účastníkem než Charlie byl jedenáctiletý Will a s matkou Annikou Sörenstamovou skončili mezi 20 slavnými dvojicemi sedmnáctí.