První kolo golfového US Open nečekaně vyhrál Kanaďan Hadwin

První kolo golfového majoru US Open vyhrál Adam Hadwin. Čtyřiatřicetiletý Kanaďan na hřišti v Brookline zahrál 66 ran a na prvním místě má náskok jedné rány před pěti soupeři včetně favorizovaného Roryho McIlorye ze Severního Irska.

Kanadský golfista Adam Hadwin ovládl úvodní kolo US Open.

"Lepší vstup do US Open jsem si ani nemohl přát. Skoro všechno jsem udělal dobře, ale myslím, že je tady pár jamek, kde by to mohlo být ještě lepší," citovala agentura Reuters nečekaného lídra.

Hadwin se vedení ujal díky nejlepšímu kolu na majorech v kariéře. Na okruhu PGA dosud získal jediný titul a jeho maximem na majorech je 24. místo z Masters v roce 2018.

Na děleném druhém místě po prvním kole skončili vedle McIlroye také Callum Tarren z Anglie, Švéd David Lingmerth, Američan Joel Dahmen a M. J. Daffue z Jihoafrické republiky.

Obhájce titulu Jon Rahm ze Španělska nebo dvojnásobný vítěz majorů Američan Colin Morikawa zahráli na úvod US Open 69 ran a patří jim dělené 14. místo. Světová jednička Scottie Scheffler je se 70 ranami na dělené 26. pozici.

US Open, golfový turnaj kategorie major v Brookline (par 70, dotace 12,5 mil. dolarů) - po 1. kole: