Golfista Olesen v Bangkoku potvrdil, že ve finále vedení jen tak neztrácí

Dánský golfista Thorbjörn Olesen vyhrál turnaj evropské série DP World Tour v Bangkoku a vybojoval na okruhu sedmé vítězství. V šesti případech se mu to podařilo poté, co šel do posledního kola v pozici průběžného lídra. Turnaj Thailand Classic ovládl suverénně s náskokem čtyř ran před německým hráčem Yannikem Paulem.

Dánský golfista Thorbjörn Olesen.

Třiatřicetiletý Olesen vedl po třech kolech o dvě rány a do finálového dne vstoupil dvěma birdie, dokonce třikrát za sebou pak pokořil o ránu par ještě na jamkách 13 až 15. "Dnes to šlo opravdu velmi dobře. Cítil jsem, že to mám pod kontrolou, a golf jsem si užil," pochvaloval si Olesen, který za celý turnaj zahrál jen tři bogey, ale v závěrečných dvou kolech žádné.

Na DP World Tour se dočkal prvního vítězství v Asii a triumf oslavil devět měsíců po předchozím vítězství na British Masters. Ze 127. místa světového žebříčku se díky tomu po třech letech vrátí do první stovky. Nevýše byl v dubnu 2013 třiatřicátý.

Golfový turnaj Thailand Classic evropské série DP World Tour v Bangkoku (par 72, dotace 2 miliony dolarů):