Češky senzačně rozdrtily Španělsko a mají čtvrtfinále nadosah

Parádní výkon předvedly české házenkářky na mistrovství světa proti dosud neporaženému Španělsku. Rozdrtily je v dánském Frederikshavnu rozdílem osmi branek 30:22, když nejlepší střelkyně Markéta Jeřábková dala devět gólů a zářila i skvěle chytající Petra Kudláčková.

Radost českých házenkářek po senzační výhře nad Španělskem na ME

Národní tým tak má nadosah senzační postup do čtvrtfinále. Pokud Španělky podlehnou Nizozemkám, mohou si reprezentantky v neděli proti Brazílii dokonce dovolit porážku o čtyři góly. Jenže pokud Španělsko zvítězí alespoň o čtyři branky, nebude Češkám stačit ani vítězství.

Český výkon stál na pečlivé práci v obraně a na gólech klíčových hráček, vedle nejlepší střelkyně MS Markéty Jeřábkové to znovu byly i Charlotte Cholevová a Veronika Malá, které se v tabulce kanonýrek dělí o čtvrtou pozici.

Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla proti čtvrtému týmu z předloňského šampionátu a stříbrnému medailistovi z MS 2019 po celý zápas dominovaly, už v poločase měly čtyřbrankový náskok. Hodně tomu pomohla i Kudláčková, jejíž úspěšnost v brance šplhala k padesáti procentům a zaslouženě získala cenu pro nejlepší hráčku zápasu.

Ve 37. minutě z toho bylo pro Česko téměř neuvěřitelné vedení 19:11. Španělky sice bleskově korigovaly skóre čtyřgólovou šňůrou během čtyř minut, ale národní tým se nesložil. Vytažené obraně soupeřek reprezentantky čelily dobrým pohybem a doslova zničily španělský herní plán.

Reprezentační výběr má na kontě v osmifinálové skupině šest bodů stejně jako Španělky, s nimiž ale díky dnešní výhře získal lepší vzájemnou bilanci, která rozhoduje při bodové shodě, a českým postupovým počtům nahrává i fakt, že Brazílie podlehla Španělsku o dvě branky.

Utkání osmifinálové skupiny IV mistrovství světa házenkářek:
Česko - Španělsko 30:22 (13:9)
Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Stříšková, Šustáčková 2, Desortová, Stellnerová, Kuxová 1, J. Franková 1, A. Franková, Dresslerová, Zachová 2, Kovářová, Jeřábková 9, Malá 7, Jestříbková, Cholevová 8.
Nejvíce branek Španělska: Pérezová 6/5. Rozhodčí: Hansen, Madsen (oba Dán.). Sedmimetrové hody: 0 - 7/6. Vyloučení: 2:0. Diváci: 697.