O Český pohár házenkářek se utkají mostecké obhájkyně s Kynžvartem

Ve finále Českého poháru házenkářek se obhájkyně trofeje z Mostu utkají s Kynžvartem. Most, který může triumfovat podeváté, zvítězil v semifinále nad Zlínem 37:27, Kynžvart si poradil s ligovými mistryněmi ze Slavie Praha hladce 40:19.

Ilustrační snímek

Zlínu se v česko-slovenské interlize příliš nedaří a ani na postup do pohárového finále neměl nárok. Most mu už do poločasu nasázel 22 gólů, až pak polevil. Nejlepší střelkyní zápasu byla autorka devíti branek vítězného týmu Valerie Smetková.

Také Kynžvart rozhodl utkání se Slavií záhy, už v poločase nad Pražankami vedl desetigólovým rozdílem. Finále si západočeský celek zahrál i vloni a Mostu v něm jasně podlehl.

Mostecká pohárová nadvláda začala v sezoně 2013/14 a přerušila ji pouze v roce 2016 Poruba, která letos vypadla ve čtvrtfinále. Úspěšnější než Most je jen Slavia, která pohár získala devětkrát.