Hlavní obsah

Chystá se velký comeback. Slavia jedná s útočníkem, který jí pomohl k titulu

25. 5. 2020 10:46

Nikdy se netajil tím, že je velkým slávistou. Za sešívané odehrál ve své bohaté kariéře s přestávkami deset sezon, na tu poslední ale nevzpomíná v dobrém, protože před pěti lety byl u sestupu pražského klubu z extraligy o patro níž. Nyní se jeví jako pravděpodobné, že třiačtyřicetiletý hokejový útočník Jaroslav Bednář na sebe červenobílý dres obleče znovu.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Jaroslav Bednář v dresu Slavie. Tohle spojení by od nové sezony znovu mohlo začít platit.

Článek

Vicemistr světa z roku 2006 už měl podle informací Sportu.cz absolvovat s vedením klubu schůzku, na které se řešil jeho návrat. A přestože smlouva ještě podepsaná není, jednání je na dobré cestě.

„Zatím bychom se k tomu nechtěli blíž vyjadřovat," řekl Sportu.cz tiskový mluvčí Slavie Jakub Mezlík.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Jaroslav Bednář.

Bednář za Slavii, s níž v roce 2008 vyhrál mistrovský titul, naposledy nastupoval v sezoně 2014/15, po níž klub sestoupil do první ligy, kterou od té doby stále hraje.

Křídelní útočník po konci u červenobílých zamířil do Hradce Králové, kde strávil tři sezony. V uplynulém ročníku pak v Mountfieldu HK působil jako sportovní manažer, v březnu s koncem základní části ale ve funkci z osobních a rodinných důvodů skončil.

Zároveň poslední dvě sezony nastupoval s dalšími legendami českého hokeje, Janem Hlaváčem, Petrem Sýkorou a chvíli i Tomášem Rolinkem za druholigové Vrchlabí. V uplynulém ročníku za podkrkonošský tým, který od nové sezony bude stejně jako Slavia působit v první lize, zaznamenal v 32 zápasech 68 kanadských bodů za 24 gólů a 44 asistencí.

Foto: Sport.cz

Jaroslav Bednář.

Ve Slavii by se Bednář potkal se svými někdejšími spoluhráči z Edenu. V klubu totiž stále působí obránce Jan Novák, minulý týden se pak z Chomutova vrátil útočník Marek Tomica.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •