Hokejisté Hradce Králové se odpoutali od druhého Ústí

Hokejisté Hradce Králové vedou po 29. kole první ligu o tři body před Ústím nad Labem, které prohrálo 2:3 v Jihlavě. Lídr soutěže naopak uspěl po výsledku 3:1 v Mladé Boleslavi.

Ilustrační foto

Východočeši ve Zlatopramen Aréně potvrdili, že soutěž vedou právem. Hráli v naprostém klidu, výborně napadali boleslavskou rozehrávku a domácí tým často do šancí nepouštěli.

Skóre otevřel ve 12. minutě Fišer, když se nejlépe zorientoval před domácí brankou, ve druhé části zvýšil z těžkého úhlu Vondráček. Až devět minut před koncem se dočkali také domácí, když střelu Koldy tečoval za Bulákova záda Koláček. Vzápětí však po nádherné akci Koudelky, který se zbavil tří bránících hráčů, znovu vrátil Východočechům dvoubrankové vedení Vondráček.

Ústečtí hned v úvodu nabídli Jihlavě dvojnásobnou početní převahu, kterou po 19 sekundách vkleče zužitkoval Rytnauer. V polovině utkání při vlastní přesilovce nenápadným švihem od modré vyrovnal Micka, ale domácí rychle získali vedení zpět po pohotové dorážce Řípy. V úvodu třetí třetiny jihlavský kapitán Bakus s přehledem proměnil nájezd a soupeř už dokázal jen při přesilovce snížit.

Poslední Olomouc se dotáhla

Třetí místo v tabulce si upevnila Kometa Brno vítězstvím 5:2 nad Havířovem. Už ve druhé minutě přitom domácí před třemi tisícovkami diváků inkasovali v početní převaze. Pak ale začali poctivě vlastní přesilovky proměňovat, zužitkovali hned čtyři a v poslední třetině vedli až o čtyři branky.

V Třebíči naopak viděli diváci gól až při samostatných nájezdech. Po souboji bezchybných gólmanů se více radoval kadaňský Jarina, domácího Luňáka překonal Jaroslav Buchal. V normální hrací době se nerozhodlo ani v Chomutově, kde čtvrtý tým tabulky porazil Beroun 3:2 až brankou kapitána Šípa v prodloužení.

Na chvostu tabulky se poslední Olomouc dotáhla na rozdíl bodu na Havlíčkův Brod. Hanáci nečekaně vyhráli v Ostravě 4:2, zatímco Havlíčkobrodští prohráli 2:3 v Prostějově.

Výsledky - 29. kolo:
Chomutov - Beroun 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0), Jihlava - Ústí nad Labem 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), Kometa Brno - Havířov 5:2 (1:1, 2:0, 2:1), Mladá Boleslav - Hradec Králové 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), Prostějov - Havlíčkův Brod 3:2 (0:1, 1:0, 2:1), Sareza Ostrava - Olomouc 2:4 (1:1, 1:2, 0:1), Třebíč - Kadaň 0:1 po sam. nájezdech.