Třebíč - Kolín 1:3Hokejisté Kolína vyhráli v Třebíči, Prostějov porazil doma Frýdek-Místek

Hokejisté Kolína vyhráli v dohrávce 39. kola první ligy na ledě druhé Třebíče 3:1 a po třetí výhře z posledních čtyř zápasů se posunuli z 12. na 9. místo. Uspěl také šestý Prostějov, který vyhrál doma nad jedenáctým Frýdkem-Místkem 3:1.

Třebíč po sérii čtyř vítězství podruhé za sebou prohrála, poprvé po pěti duelech vyšla bodově naprázdno a na vedoucí Litoměřice stále ztrácí 10 bodů. Hostující Kozly dostal do vedení v polovině úvodní třetiny Kryštof Ouřada, ve 27. minutě zvýšil Václav Jankovský a 93 sekund před koncem druhé třetiny upravil v přesilové hře Jan Veselý na 3:0. Za Horáckou Slavii ve 48. minutě v početní výhodě proti třem už jen zkorigoval výsledek Vojtěch Střondala.

Prostějov po šňůře čtyř porážek vyhrál podruhé za sebou. Za prvním plným bodovým ziskem po čtyřech zápasech vykročil v 9. minutě díky brance Šimona Jelínka a za 92 vteřin zvýšil v přesilové hře Tomáš Jiránek. Ve 28. minutě sice snížil Matouš Čmiel, ale za 112 sekund pojistil výhru v početní výhodě Petr Mrázek. Frýdek-Místek neuspěl poprvé po sérii šesti vítězství.

Dohrávky 39. kola první hokejové Chance ligy:
Prostějov - Frýdek-Místek 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 9. Š. Jelínek, 11. Jiránek, 29. P. Mrázek - 28. Čmiel. Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Beneš, Roischel. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 586.
Třebíč - Kolín 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 48. Střondala - 10. Ouřada, 27. Jankovský, 39. J. Veselý. Rozhodčí: Čech, Skopal - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 669.