Vsetín - Třebíč 3:4Hokejisté Třebíče ovládli základní část první ligy, Šumperk sestupuje

Hokejisté Třebíče poprvé v klubové historii ovládli základní části první ligy. V 50. kole vyhráli na ledě druhého Vsetína 4:3 v prodloužení a mají po šesté výhře za sebou nedostižný náskok osmi bodů. Valaši po prohře klesli na třetí místo o skóre za Porubu, která zdolala Frýdek-Místek 4:2. Druhou nejvyšší soutěž opouští po třech letech Šumperk, který podlehl doma Kolínu 0:3 a má ztrátu osmi bodů na třinácté Pardubice B, které prohrály ve Zlíně 0:1.

Hokejisté Třebíče dělají svým fanouškům hodně radosti, vedou s náskokem Chance ligu.

Horácká Slavia ve Vsetíně ani jednou nevedla. V polovině první třetiny dostal domácí do vedení v přesilové hře Fin Riku Sihvonen. Hosté srovnali krok osm sekund před koncem první třetiny díky Ladislavu Bittnerovi, ale ve 28. minutě vrátil domácím náskok Miroslav Holec.

V čase 45:35 zvýšil Luboš Rob na 3:1, ale lídr zápas otočil. V 54. a 57. minutě smazali ztrátu Jakub Malý s Michalem Vodným a po 168 sekundách nastavení rozhodl druhým gólem v utkání Bittner. Třebíč bodovala podvanácté v řadě a během této série jen třikrát prohrála.

Hokejová Slavia chybí v etralize. V nejbližších letech se nevrátí, tuší expert. Příspěvek z pořadu Příklep.Video: Sport.cz

Šumperk, který v minulé sezoně při redukci soutěže o čtyři týmy uspěl v play down proti Ústí nad Labem a skončil třináctý, prohrál pošesté za sebou a rozplynula se mu i teoretická naděje na záchranu. V soutěži ho nahradí vítěz druhé ligy.

Kolín se v Šumperku dostal do vedení v čase 25:03, kdy skóroval ve vlastním oslabení Štěpán Matějček. Ve 45. minutě zvýšil Kryštof Lang a čtyři sekundy před koncem ještě dovršil výsledek Zdeněk Král. Brankář Kozlů Jakub Soukup vychytal podruhé v sezoně čisté konto.

Jedenáctý Kolín se přiblížil v boji o předkolo play off na jediný bod k desátému Frýdku-Místku, který neuspěl v Ostravě proti Porubě. Za tu si připsali po dvou asistencích Adam Sedlák, Jakub Šlahař a Vojtěch Střondala.

Velký krok k jistotě účasti minimálně v předkole play off udělal loňský vítěz první ligy Jihlava, která v azylu v Pelhřimově zdolala Přerov 2:1 a na osmém místě drží náskok šesti bodů před Kolínem.

Dukla bodovala pošesté za sebou a z toho popáté vyhrála. Sice od 26. minuty prohrávala po brance Matouše Kratochvila, ale v čase 44:45 vyrovnal v přesilové hře obránce Daniel Kolář a 31 sekund před koncem rozhodl Otakar Šik. Zubři potřetí za sebou nebodovali a v boji o přímý postup do čtvrtfinále klesli z 6. na 7. pozici za Zlín.

Zlínští Berani díky čtvrté výhře za sebou poskočil o dva body před Přerov. O výhře celku, který loni po 42 letech sestoupil z extraligy, rozhodl v 48. minutě v početní výhodě Denis Kindl. Gólman Daniel Huf udržel počtvrté v sezoně čisté konto.

Za Jihlavu klesla pražská Slavia, který sice vedla v Prostějově 3:0 i 4:2, ale po obratu Jestřábů prohrála 4:6. Před Frýdkem-Místkem má náskok dvou bodů a před Kolínem tří. Za čtvrtý Prostějov si připsal dvě branky a jednu asistenci Jakub Illéš a dvakrát skóroval také Tomáš Jiránek.

Dvanáctý Sokolov podlehl doma Litoměřicím 3:4 a na pozice pro předkolo ztrácí stále pět bodů. Stadion s Baníkem třikrát prohrával, ale nakonec v 51. minutě rozhodl o jeho vítězství Josef Jícha. Má teď blízko k tomu, aby ve čtvrtfinále doplnil Třebíč, Porubu, Vsetín a Prostějov, protože má před sedmým Přerovem náskok pět bodů.

50. kolo první hokejové Chance ligy:
Jihlava - Přerov 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 45. D. Kolář, 60. Šik - 26. M. Kratochvil. Rozhodčí: R. Svoboda, Jechoutek - Kleprlík, Roupec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 634.
Šumperk - Kolín 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 26. Matějček, 45. K. Lang, 60. Z. Král. Rozhodčí: Pilný, Jaroš - Beneš, Peluha. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1001.
Sokolov - Litoměřice 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
Branky: 17. Křemen, 28. Csamangó, 33. Zadražil - 24. Berka, 28. P. Svoboda, 49. Senčák, 51. Jícha. Rozhodčí: Kostourek, Micka - Kokrment, J. Dědek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 574.
Prostějov - Slavia Praha 6:4 (0:2, 2:1, 4:1)
Branky: 26. a 51. Jiránek, 44. a 60. Illéš, 34. J. Veselý, 52. Kubeš - 15. E. Kulda, 20. Mrňa, 22. J. Brož, 42. Klikorka. Rozhodčí: Koziol, Rapák - Kučera, Bezděk. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. Diváci: 1210.
Vsetín - Třebíč 3:4 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 11. Sihvonen, 28. Holec, 46. Rob - 20. a 63. Bittner, 54. Malý, 57. Vodný. Rozhodčí: Skopal, Cabák - Roischel, Blažek. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 2681.
Zlín - Pardubice B 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 48. D. Kindl. Rozhodčí: T. Veselý, Zubzanda - Vašíček, Komínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 2799.
Poruba - Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Branky: 14. Bernovský, 26. Dufek, 31. Urbanec, 39. Hrníčko - 30. Doktor, 40. Ramik. Rozhodčí: Hucl, Mejzlík - Otáhal, O. Veselý. Vyloučení: 1:3, navíc Vachovec - Š. Havránek oba 5 min. Bez využití. Diváci: 3128.