Sokolov - Třebíč 4:1Hokejisté Třebíče prohráli v Sokolově, první ligu nově vede Poruba

Hokejisté Třebíče podlehli v 10. kole první ligy v Sokolově 1:4 a v čele tabulky je předstihla Poruba, která doma zvítězila 5:3 nad Pardubicemi B. Do formy se po nepodařeném úvodu sezony po sestupu z extraligy dostává Zlín, který zdolal před vlastním publikem pražskou Slavii 5:2 a vyhrál potřetí za sebou.

Hokejisté Třebíče na výhru nedosáhli (archivní foto)

Třebíč potvrdila, že se jí venku nedaří, a zatímco doma vyhrála všech pět utkání, mimo svůj led si připsala v pátém vystoupení čtvrtou prohru. Za Sokolov otevřel skóre v čase 14:52 Jaromír Kverka a za 43 sekund zvýšil Vít Jiskra. Ve 24. minutě Horácká Slavia odpověděla díky Matěji Novákovi, ale za 136 sekund vrátil Baníku dvoubrankový náskok Matěj Zadražil a ve 39. minutě upravil Daniel Kružík už na 4:1.

Poruba si připsala třetí výhru za sebou a vykročila za úspěchem v čase 3:21 minutě díky gólu Jakuba Slahaře. Mezi 23. a 35. minutou Ostravané získali náskok už 4:0. Tomáš Šoustal využil početní výhodu a další branky přidali Vojtěch Střondala s Tomáše Gřešem. Na korekci skóre Tomáše Kauta zareagoval ještě ve druhé třetině druhý gólem v utkání Šlahař. Dynamo zmírnilo prohru trefami Lukáše Endála a beka Jana Zdráhala, který využil přesilovku pěti proti třem.

Zlín srazil Slavii

Zlín přivítal Slavii v souboji někdejších extraligových soků. Berani před 18 lety ve finále právě proti Slavii získali svůj premiérový mistrovský titul, na který ještě navázali o deset let později. Zlín se ujal proti dvojnásobném českému šampionovi z let 2003 a 2008, který v první lize načíná osmou sezonu za sebou, vedení už po 76 sekundách díky Darku Hejcmanovi.

V čase 7:05 sice vyrovnal Vladimír Houška, ale mezi 24. a 30. minutou Berani třemi góly rozhodli. Vedení jím vrátil Pavel Kubiš, potom využil přesilovou hru Jakub Illéš a mezi střelce se zapsal i obránce Daniel Gazda. Po 31 sekundách závěrečné části vykřesal naději Slavii Tomáš Knotek, ale za necelé tři minuty pečetil výsledek Petr Mrázek. Pražané i popáté v sezoně venku prohráli.

Jihlava přehrála Kolín

Vítěz loňského ročníku první ligy Jihlava zabrala po třech porážkách a zdolala v Jindřichově Hradci Kolín 3:2. Hostující Kozlové se sice ujali vedení v polovině úvodní části díky brance Petra Moravce, ale Dukla otočila stav díky dvěma využitým přesilovým hrám. Ve 13. minutě skóroval Josef Skořepa a v čase 23:59 Tomáš Harkabus. V polovině utkání vyrovnal Petr Koukal, ale ve 49. minutě rozhodl Patrik Miškář, který v minulé sezoně nastupoval za Kolín. Kozlové počtvrté v řadě nebodovali.

Prostějov po sérii čtyř výher utrpěl doma debakl s Litoměřicemi 0:5. Gól a asistenci si připsali Tomáš Guman, Jaroslav Kracík, Filip Kuťák a Josef Slavíček. Prvním čisté konto v sezoně si připsal díky 38 úspěšným zákrokům Daniel Král.

Poslední Šumperk zdolal Frýdek-Místek 5:4 po samostatných nájezdech díky vítězné brance Vojtěcha Šuhaje. Za hosty zaznamenal tři body za dva góly a asistence polský útočník Alan Lyszczarczyk.

10. kolo první hokejové Chance ligy:
Jihlava - Kolín 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Skořepa, 24. T. Harkabus, 49. Miškář - 10. P. Moravec, 30. Koukal. Rozhodčí: Květoň, Koziol - Horažďovský, Polák. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 525.
Zlín - Slavia Praha 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky: 2. Hejcman, 24. Kubiš, 28. Illéš, 30. Gazda, 58. P. Mrázek - 8. Houška, 41. T. Knotek. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek - Hanzlík, Roischel. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. Diváci: 2713.
Prostějov - Litoměřice 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 4. Kracík, 39. Guman, 47. O. Procházka, 53. Slavíček, 56. Kuťák. Rozhodčí: Zubzanda, Šudoma - Bezděk, O. Veselý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 913.
Sokolov - Třebíč 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 15. Kverka, 16. Jiskra, 27. M. Zadražil, 39. Kružík - 24. Matěj Novák. Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Belko, Baxa. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 538.
Poruba - Pardubice B 5:3 (1:0, 4:1, 0:2)
Branky: 4. a 37. Šlahař, 23. T. Šoustal, 30. Střondala, 35. Gřeš - 36. T. Kaut, 46. Endál, 55. J. Zdráhal. Rozhodčí: Jechoutek, Valenta - Kotlík, Kleprlík. Vyloučení: 7:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 711.
Šumperk - Frýdek-Místek 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Hrachovský, 17. Žálčík, 32. Š. Jelínek, 33. Drtil, rozhodující sam. nájezd Šuhaj - 1. a 35. Lyszczarczyk, 30. a 45. Dostálek. Rozhodčí: Čáp, Jaroš - Zídek, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 752.