Ústí n. Labem - Třebíč 4:3Hokejisté Třebíče utrpěli teprve druhou porážku v sezoně

Hokejisté Třebíče prohráli v 18. kole první ligy v Ústí nad Labem 3:4 a v sedmnáctém utkání v sezoně teprve podruhé neuspěli. V čele tabulky má Horácká Slavia stále náskok sedmi bodů před druhými Litoměřicemi, které už v nedělní předehrávce podlehly ve Frýdku-Místku také 3:4. Třetí Vsetín si na ledě poslední Kadaně po výsledku 6:1 připsal čtvrté vítězství za sebou a litoměřickému Stadionu se přiblížil na rozdíl bodu.

Ilustrační foto.

Ústecký Slovan se proti lídrovi ujal vedení v čase 3:28 díky brance Daniela Vrdlovce. Horácká Slavia v 25. a 26. minutě během 49 sekund otočila stav díky Ladislavu Bittnerovi a Danielu Poizlovi. Krátce po polovině utkání vyrovnal svým druhý gólem Vrdlovec, ale ve 38. minutě vrátil hostům náskok Martin Dočekal.

Ústí nad Labem srovnalo krok po 128 sekundách třetí třetiny díky gólu Ondřeje Bláhy v početní výhodě a za 103 vteřin v další přesilovce rozhodl Jiří Drtina. Třebíč prohrála po čtyřech zápasech poprvé od svého dosavadního jediného neúspěchu ve Vrchlabí (2:4) z 16. října. Slovan ukončil sérii čtyř porážek, ale bodoval v šesti z posledních sedmi zápasů, z nichž potřetí vyhrál.

První tři branky Vsetína na ledě Kadaně, která ani v sedmnáctém duelu v sezoně nebodovala, vstřelil Michal Gago. Cestu ze čistým hattrickem načal v polovině úvodní části trefou z pozice mezi kruhy, ve 24. minutě překonal Adama Horáka z úniku a v čase 27:40 zamířil po přihrávce Adama Zemana do odkryté branky.

Ve druhé části se za hosty prosadil ještě Vít Jonák a po snížení David Routy také Radim Kucharczyk a v závěru utkání ještě skóroval v oslabení Luboš Rob.

Na pátou pozici se posunul Přerov, který v Kolíně spustil kanonádu a vyhrál 7:0. Pomohly mu k tomu i čtyři využité přesilové hry. Po gólu a asistenci si připsali Daniel Krenželok, Jakub Herman, Daniel Ministr, Jakub Navrátil a Jan Süss. Gólman Michael Petrásek udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Zubři předstihli Prostějov, který podlehl doma Sokolovu 3:4 v prodloužení a utrpěl třetí prohru v řadě. V čase 63:03 zajistil Baníku bod navíc obránce Jan Pohl. Za vítěze zaznamenal dvě branky a asistenci Vít Jiskra a tři přihrávky nasbíral Vojtěch Tomi.

Po sérii sedmi porážek zvítězila počtvrté za sebou pražská Slavia, která uspěla v Havířově 4:2. Hosty dostal díky gólům v 9. a 29. minutě do vedení 2:0 Lukáš Žejdl, který v druhém případě využil přesilovou hru.

Do konce druhé části smazali ztrátu Matúš Hlaváč a Jan Maruna, jenž se také prosadil v početní výhodě. V čase 56:01 ale vrátil Slavii vedení Jaroslav Brož a vteřinu před koncem dovršil výsledek v přesilovce při power play domácích do prázdné branky Martin Ondráček. Havířov prohrál pátý z uplynulých šesti duelů.

Čtvrtou výhru v řadě oslavilo i Vrchlabí, které vyhrálo v Benátkách nad Jizerou 3:2 v prodloužení. V čase 63:59 rozhodl v přesilové hře Michal Pochobradský. Středočeši si připsali čtvrtou prohru z posledních pěti utkání.

Poruba po úvodních třech výhrách po odvolání kouče Jiřího Šejby a návratu Karla Suchánka na lavičku podruhé za sebou prohrála. V Šumperku podlehli Ostravané 5:6 v prodloužení. V čase 63:51 zařídil Drakům teprve druhé vítězství z posledních sedmi zápasů Denis Kindl a tři asistence zaznamenal za Šumperk obránce Tomáš Drtil.

18. kolo první hokejové Chance ligy:
Benátky nad Jizerou - Vrchlabí 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 19. a 44. Čederle - 15. J. Zdráhal, 17. T. Zeman, 64. Pochobradský. Rozhodčí: Květoň, Ondráček - J. Dědek, Štofa. Vyloučení: 5:3, navíc Mrňa (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 256.
Havířov - Slavia Praha 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 30. M. Hlaváč, 37. Maruna - 9. a 29. Žejdl, 57. J. Brož, 60. M. Ondráček. Rozhodčí: Šudoma, Marek - Hranoš, Gančařík. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:2. Diváci: 613.
Kadaň - Vsetín 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
Branky: 36. Routa - 10., 24. a 28. Gago, 35. Jonák, 36. Kucharczyk, 60. Rob. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Belko, Baxa. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 215.
Ústí nad Labem - Třebíč 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
Branky: 4. a 32. Vrdlovec, 43. O. Bláha, 44. J. Drtina - 25. L. Bittner, 26. Poizl, 38. Dočekal. Rozhodčí: Zubzanda, Grech - Klouček, Juránek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 621.
Kolín - Přerov 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
Branky: 3. Herman, 19. D. Krenželok, 35. Süss, 39. Matěj Novák, 41. Ministr, 48. Navrátil, 52. M. Kratochvil. Rozhodčí: Cabák, Jaroš - Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:4. Diváci: 685.
Prostějov - Sokolov 3:4 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 16. Zajíc, 21. Martin Novák, 24. Jiránek - 8. a 32. Jiskra, 27. Jurčík, 64. J. Pohl. Rozhodčí: Čech, Skopal - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 720.
Šumperk - Poruba 6:5 v prodl. (0:2, 4:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 25. a 32. Kratochvíl, 25. Hrachovský, 37. Žálčík, 56. Vachutka, 64. D. Kindl - 5. a 35. Vachovec, 2. Hrníčko, 48. M. Houdek, 49. Bitten. Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek - Maštalíř, Měkýš. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 966.