Hokejisté Ústí nad Labem nastříleli Hradci Králové sedm gólů

Hokejisté Ústí nad Labem deklasovali v 42. kole první ligy Hradec Králové 7:2 a v čele tabulky mají osmibodový náskok. Druhý Chomutov nehrál, jeho utkání proti Olomouci bylo kvůli viróze v olomouckém mužstvu o týden odloženo.

Gólová radost hokejistů Ústí nad Labem. Ilustrační foto.

Ústí splnilo v útočně laděném zápasu roli favorita, po dvou třetinách vedlo už o čtyři branky. Kuriózní gól na 2:0 vsítil Jaroslav Roubík: bývalý hradecký kapitán tečoval ve 12. minutě Poživilovu střelu od modré čáry obličejem a puk doputoval za záda brankáře Luňáka. Roubík ale skončil se zlomeným nosem na ošetřovně a zápas nedohrál.

Dvakrát se zapsal do střelecké listiny ústecký Martin Šagát. Do třetí třetiny nastoupil do branky hostů Pavelka místo Luňáka a po 17 sekundách kapituloval po Gureňově bombě od modré čáry. Pak už ale za svá záda žádný další puk nepustil.

Znojmo porazilo třetí Jihlavu 3:2. Do vedení se v páté minutě dostali hosté, když Jeslínek prostřelil Kacetla mezi betony. Domácí však záhy vyrovnali a podobný průběh mělo i druhé dějství: nejprve vrátil Jihlavě vedení Padělek, následně vyrovnal Štach. V poslední třetině se už prosadil jen znojemský Lev a ani závěrečná power play Dukle nepomohla k bodovému zisku.

V Havlíčkově Brodu byl po první dvacetiminutovce nerozhodný stav 2:2, další třetiny ale vyšly lépe domácím, kteří cennou výhru ještě zpečetili při berounské power play. Dvěma góly se v havlíčkobrodském dresu blýskl útočník Lukáš Endál.

Ve skupině o 9.-16. místo si v boji o play off polepšila Chrudim po výhře 3:2 v Litoměřicích. Tam o výsledku rozhodla už první třetina, po níž hosté vedli o dvě branky a v polovině utkání přidali třetí gól. Stíhací jízda Litoměřic v třetí třetině už na chrudimském úspěchu nic nezměnila, hosté mohli za body poděkovat zejména brankáři Landsmanovi.

42. kolo první hokejové ligy - nadstavbová část:
Skupina o 1.-8. místo:
Ústí nad Labem - Hradec Králové 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)
Branky: 23. a 39. Šagát, 7. Sklenička, 12. Roubík, 20. Čurilla, 34. Handlovský, 41. Gureň - 13. Budínský, 31. Koudelka. Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:5. Využití 1:0. Diváci: 2150.
Znojmo - Jihlava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 10. Jarůšek, 34. Štach, 52. Lev - 5. Jeslínek, 22. Padělek. Rozhodčí: Smitka - Klein, Skopal. Vyloučení: 8:7, navíc Čachotský (Jihlava) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1791.
Havlíčkův Brod - Beroun 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 15. a 60. Endál, 5. Holec, 23. Fiedler - 12. Hertl, 12. Látal. Rozhodčí: Kubeš - Reich, Svoboda. Vyloučení: 8:8, navíc Látal (Beroun) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 839.
Utkání Chomutov - Olomouc bylo kvůli rozsáhlé viróze v týmu hostů odloženo na 9. února.
Vrchlabí - Tábor 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 8. Látal, 44. Bauer, 48. Čížek, 58. Radil - 26. Török, 51. Krätzer. Rozhodčí: R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1000.
Písek - Třebíč 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 14. Homola, 28. Všetečka, 60. Polodna - 55. Malinský, 60. Sláma. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 486.
Kadaň - Benátky nad Jizerou 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 57. Eiselt - 4. a 27. Bárta, 25. Kopic. Rozhodčí: Trombík - Dřínovský, Chocholoušek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 230.
Litoměřice - Chrudim 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 33. Evan, 44. Horčička - 3. a 30. Cyganov, 4. Fořt. Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1680.