Frýdek-Místek - Ústí n. Labem 3:4 SNHokejisté Ústí nad Labem vyhráli po obratu ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek

Hokejisté Ústí nad Labem zvítězili v předehrávce 40. kola první ligy ve Frýdku-Místku 4:3 po samostatných nájezdech, přestože prohrávali 0:2 a 1:3. Třináctý Slovan tak v oslabené sestavě navázal na sobotní výhru v Havířově 3:2 v prodloužení a vytěžil čtyři body z duelů, které chtěl původně kvůli rozsáhlé marodce odložit, ale nezískal souhlas soupeřů.

Desátý Frýdek-Místek vedl po dvou třetinách díky gólům Rostislava Martynka, který využil přesilovku, a Jakuba Matyáše 2:0. Ve 47. minutě snížil Štěpán Havránek, ale za 119 sekund vrátil domácím dvoubrankový náskok Vít Christov.

Obrat zahájil v 52. minutě v přesilovce Vladimír Brož a 60 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal svým druhým gólem v utkání Havránek. Drama v nájezdech rozhodl v 10. sérii Dominik Soukup.