Vsetín - Prostějov 6:3Hokejisté Vsetína porazili Prostějov a upevnili si 3. místo v první lize

Hokejisté Vsetína porazili ve 28. kole první ligy doma Prostějov 6:3 a díky čtvrté výhře za sebou si upevnili třetí místo v tabulce. Na pátou pozici se posunula právě před poražené Jestřáby Jihlava, která vyhrála nad Ústím nad Labem 4:0.

Vsetín bodoval pošesté za sebou a z toho pětkrát vyhrál. S Jestřáby ale dvakrát prohrával. Hosty dostal v 8. minutě do vedení v přesilové hře Petr Mrázek, ale stav otočili Lubomír Štach s Romanem Pšurným, který využil početní výhodu pěti proti třem. Prostějov si ale vzal ještě v první třetině náskok zpět. Ve vlastním oslabení vyrovnal Petr Beránek a další přesilovku proměnil Jan Štefka.

Valaši předvedli obrat ve druhé části. V polovině utkání smazal ztrátu Vít Jonák a v 37. minutě využil další přesilovou hru pěti proti třem Jan Berger. Dvoubrankový náskok zařídil domácím Ondřej Smetana, ve 48. minutě sice Tomáš Pitule neproměnil trestné střílení, ale další gól Vsetína přidal znovu Jonák. Prostějov prohrál třetí z posledních čtyř zápasů.

Jihlava slaví druhou výhru v řadě

Jihlava po sérii čtyř porážek podruhé za sebou uspěla. Vedení získal Dukle 14 sekund před koncem úvodní třetiny Ondřej Kachyňa. Po 21 sekundách druhé části neproměnil trestné střílení ústecký Daniel Vrdlovec, ve 38. minutě zvýšil v přesilovce Jakub Illéš a ve třetí třetině dvakrát skóroval Filip Helt. Brankář Maxim Žukov podruhé v sezoně udržel čisté konto.

Už na pět utkání natáhl vítěznou sérii Kolín, který doma slavil po výsledku 8:4 proti Benátkám nad Jizerou. Hattrickem zazářil v dresu Kozlů David Šafránek, po třech bodech si připsali také Ján Niko (1+2) a Zdeněk Čáp s Patrikem Miškářem (oba 0+3).

Třetí vítězství za sebou vybojoval Šumperk, který zdolal Frýdek-Místek 6:3. Draci sice dovolili soupeři otočit ve druhé třetině stav z 0:2 na 3:2, ale poslední dějství ovládli. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu přispěl slovinský útočník Rok Macuh. Dva góly vítězů vstřelil také Daniel Spratek.

28. kolo první hokejové Chance ligy:
Kolín - Benátky nad Jizerou 8:4 (4:2, 1:0, 3:2)
Branky: 3., 9. a 20. D. Šafránek, 8. Niko, 33. Síla, 48. J. Veselý, 49. Morong, 56. Jankovský - 16. a 57. R. Duda, 4. F. Kovář, 59. Kalaj. Rozhodčí: Čáp, Petružálek - Polák, Juránek. Vyloučení: 4:4. Využití. 1:0. Diváci: 753.
Šumperk - Frýdek-Místek 6:3 (2:0, 0:3, 4:0)
Branky: 20. a 45. Spratek, 58. a 59. Macuh, 13. Vildumetz, 54. Vachutka - 28. M. Zbořil, 37. Klimša, 38. Kurovský. Rozhodčí: Zavřel, Vrba - Kleprlík, Hranoš. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 1000.
Vsetín - Prostějov 6:3 (2:3, 2:0, 2:0)
Branky: 30. a 57. Jonák, 10. Štach, 14. R. Pšurný, 37. Berger, 44. Smetana - 8. P. Mrázek, 17. P. Beránek, 20. Štefka. Rozhodčí: Čech, Skopal - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 8:8, navíc M. Jáchym (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.
Jihlava - Ústí nad Labem 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 43. a 53. Helt, 20. Kachyňa, 38. Illéš. Rozhodčí: Sýkora, Květoň - Komínek, Bělohlav. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 595.
Kadaň - Havířov 0:5 kontumačně.